reklama

Pískání během ruské hymny? Lev dostal pokutu

Fanoušci HC Lev Praha. Fanoušci HC Lev Praha. autor: CPA Eduard Erben
Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho.

Praha - Chování některých fanoušků během čtvrté bitvy finále play off Kontinentální ligy mezi Lvem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vyšlo českého zástupce v soutěži draho. Vedení ligy udělilo Pražanům za pískání během ruské hymny, házení předmětů na led a na hráče Magnitogorsku pokutu ve výši 110 tisíc korun. Vedení klubu chystá opatření, aby se v pondělí při šestém duelu nic takového neopakovalo.

Zápas číslo čtyři finálového souboje o Gagarinův pohár před vyprodaným hledištěm vyhrál ruský celek 5:3, ale jeho závěr byl hodně emotivní kvůli potyčkám, k nimž na ledě mezi oběma soupeři došlo. Hosté pak museli čelit při odchodu do kabin spršce odpadků. Pískání během hymny si zcela v kontrastu s úvodními dvěma zápasy na ruské půdě musel "na oplátku" vyslechnout v sobotu i český tým před pátým utkáním v Magnitogorsku.

Lev apeluje na diváky, aby se podobná extempore neopakovala. A jde tomu také naproti. "Tímto žádáme fanoušky, aby měli respekt k našemu soupeři a stejně tak jeho státní symbolice," uvedl klub na svém webu a chystá se nabádat fanoušky prostřednictvím videa ještě před začátkem utkání. "A budou i některá další bezpečnostní opatření, včetně tunelu pro hráče soupeře, který je ochrání," přiblížil zástupce klubu Ondřej Kalát.

Lev v zápasech číslo tři a čtyři pokaždé vylepšil divácký rekord celé soutěže, který měl už předtím sám v držení. Původně stanovené maximum z premiérové sezony v KHL, kdy na souboj s Dynamem Moskva v sestavě s hvězdným Alexandrem Ovečkinem přišlo 16.317 diváků, posunul nejprve na 16.435 diváků, poté dokonce na 17.073 fanoušků.

Vyprodané bude hlediště pravděpodobně i v pondělí. Vyloučit tak nelze opětovné vytvoření nového maxima. "Bude plno, ta celková návštěva bude zase hodně záviset na tom, jak se zaplní třetí patro se skyboxy," řekl dnes ČTK tiskový mluvčí a PR ředitel klubu Jan Rachota.

reklama