reklama

Pitter: Vím co dělám, Slavia z první ligy v žádném případě neodstoupí

Pavel Kolařík Pavel Kolařík autor: Milan Kammermayer
Člen představenstva pražského klubu Vladimír Pitter popřel jakékoliv spekulace o konci Slavie v první hokejové lize. "Slavia na 100 procent soutěž dohraje. Jsem o tom přesvědčený. Dělám tyto kroky uvážlivě a vím, co je tím všechno míněno," uvedl.

Praha - Hokejová Slavia neodstoupí během rozehrané sezony z první ligy. V České televizi to řekl člen představenstva pražského klubu Vladimír Pitter. Právě snaha o to, aby takovému kroku předešel, ho v uplynulých dnech vedla k přehodnocení sportovních cílů a s ním spojených úsporných opatření.

Novák: Ať se pseudoslávisti chytnou za nos a jdou s penězi dolů. Vedení si ale za problémy může samo Novák: Ať se pseudoslávisti chytnou za nos a jdou s penězi dolů. Vedení si ale za problémy může samo Čtěte zde

"Slavia na 100 procent soutěž dohraje. Jsem o tom přesvědčený. Dělám tyto kroky uvážlivě a vím, co je tím všechno míněno," uvedl Pitter.

Slavia se dostala do problémů poté, co se klubu nepodařilo zajistit další sponzory. Pitter v pátek přiznal, že nebude schopen plnit své závazky vůči hráčům a bojovat o návrat do extraligy, zároveň plánoval řešit situaci výprodejem hlavních opor.

Hráči A-týmu následně neodjeli k sobotnímu utkání do Prostějova s odůvodněním, že jsou nemocní. Místo nich nastoupili pár hodin po skončení svého utkání junioři a podlehli vysoko 0:13.

"Klub nekončí, já jsem jen reagoval na to, jaká je ekonomická situace klubu. Mám jako akcionář zodpovědnost vůči celé společnosti," zdůraznil Pitter, po jehož odtajnění plánovaných kroků rezignoval sportovní manažer Luděk Bukač mladší. Rozhodnutí vysvětloval kromě jiného i velkými sociálními problémy, s nimiž se má většina hráčů potýkat.

"O tom, jak se mluví o sociálních potřebách (hráčů), nejsem přesvědčen," reagoval Pitter. "Nebudu vytahovat čísla, ale podmínky, které hráči mají, jsou dostačující na to, aby vhodně reprezentovali Slavii ve WSM lize. Myslím, že ty podmínky u nás byly doteď nadstandardní," dodal.

reklama