Jágr dvakrát pokořil šampiony NHL a vládne bodování Dallasu

8. 3. 2013 4:30
Hokejisté Pittsburghu předvedli ve čtvrtečním zápase NHL parádní obrat. Ten byl o to sladší, že se jim povedl na ledě odvěkého pensylvánského rivala z Philadelphie.
Podívejte se na oba góly Jaromíra Jágra v utkání Dallas - Los Angeles. | Video: Sport

Philadelphia - Jaromír Jágr zažil druhý nejpovedenější zápas této sezony NHL. Na výhře Dallasu na ledě obhájce Stanley Cupu z Los Angeles 5:2 se podílel dvěma góly a se sedmnácti body kraluje týmovému bodování.

Poprvé skóroval v 6. minutě, kdy v přesilové hře otevřel skóre, další trefou pak v polovině třetí třetiny zvyšoval na 4:2. Český veterán tak vstřelil gól už ve třetím utkání v řadě a dnes byl po právu vyhlášen první hvězdou zápasu.

Sám Jágr si přitom myslí, že by jeho formace s Jamie Bennem a Louie Erikssonem mohla hrát ještě mnohem lépe.

"Myslím, že zatím jsme tak na 30 procentech toho, jak bychom mohli hrát. Ještě nás čeká spousta práce," prohlásil český forvrad po zápase.

"Očividně je Jamie (Benn) zvyklý hrát jinak než já a v mém věku už se těžko přizpůsobujete. Nahodit puk a honit ho po rozích, na to už nejsem dost rychlý. Mně vyhovuje, když si puk můžu nechat, takže se mi bude asi muset přizpůsobit," dodal Jágr.

Celkově má nyní Jágr na kontě už 674 branek a v historických tabulkách nejlepších střelců NHL se přiblížil už na šestnáct tref od osmého Maria Lemieux.

Jeho letošní rival v boji o nejlepšího evropského střelce v dějinách NHL Teemu Selänne má nyní na kontě o pět branek méně.

Parádní obrat Vokounova Pittsburghu

Parádní obrat předvedli hokejisté Pittsburghu. Ten byl o to sladší, že se jim povedl na ledě odvěkého pensylvánského rivala z Philadelphie.

Přestože Flyers vedli především zásluhou dvou gólů Jakuba Voráčka po první třetině 4:1, nakonec nezískali ani bod.

Velký podíl na tom má brankář Penguins Tomáš Vokoun, který po první přestávce nahradil Marka-Andrého Fleuryho a během zbytku zápasu neinkasoval.

Pittsburgh navíc ve druhé třetině stihl vyrovnat a také on vyhnal z branky jedničku soupeře. Ilju Bryzgalova nahradil zkušený Brian Boucher, jenž však rozjetého soupeře nezabrzdil.

V úvodu závěrečné části jej totiž překonal Chris Kunitz, a svým druhým gólem v utkání tak rozhodl o výhře Penguins 5:4.

Voráčkovi patří v produktivitě 6. místo

Kunitz si v zápase připsal celkem tři body a byl zvolen první hvězdou utkání, druhou hvězdou se stal Voráček, který se v sezoně trefil už podvanácté a s 29 body se posunul na šesté místo v produktivitě celé sezony.

V jejím vedení se udržel Kunitzův spoluhráč z první útočné řady Pittsburghu Sidney Crosby, který nahrával na tři branky a na kontě má už 39 bodů, druhý Steven Stamkos z Tampy Bay na něj ztrácí pět bodů, třetí Kunitz pak osm bodů.

Stejný počet bodů nasbíral za gól a dvě asistence na Voráčkových brankách i nestárnoucí finský obránce Kimmo Timonen.

Penguins tak vyhráli v pensylvánském derby na ledě už podruhé v tomto ročníku, když hned v prvním hracím dnu vyhráli 3:1, a naopak odčinili domácí prohru 5:6 z předchozího vzájemného zápasu.

Obrat v závěru se povedl Devils

Podobný obrat se povedl i hokejistům New Jersey Devils, kteří předchozích šest zápasů prohráli.

V zápase s Buffalem to dlouho vypadalo, že Devils svou neradostnou sérii navýší, v 54. minutě však snížil na 1:2 Adam Henrique a 66 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal při power-play Patrik Eliáš po přihrávkách Davida Clarksona a Marka Židlického.

Právě Clarkson a Eliáš pak uspěli při samostatných nájezdech, a rozhodli tak o dvou bodech pro Devils po výhře 3:2.

V čele Východní konference odrazili atak Pittsburghu hokejisté Montrealu a Bostonu.

Montreal vyhrál na ledě Caroliny 4:2, a ukončil tak její čtyřzápasovou vítěznou sérii.

Krejčí a Kindl vstřelili vítězné góly

O bod zpět je Boston, který doma porazil Toronto rovněž 4:2. O vítězný gól se ve 39. minutě postaral český útočník David Krejčí.

Podobný kousek se povedl obránci Detroitu Jakubu Kindlovi, jehož zásah odstartoval výhru Red Wings 3:0 nad Edmontonem.

Výsledky NHL:

Boston - Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. a 60. Seguin, 20. P. Bergeron, 39. Krejčí - 23. Kadri, 55. McClement. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.565.

New Jersey - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 54. Henrique, 59. Eliáš, rozh. nájezd Clarkson - 28. Vanek, 50. Flynn. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17.625.

NY Islanders - NY Rangers 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Grabner - 55. R. Nash, 61. Gáborík. Střely na branku: 29:37. Diváci: 16.170.

Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)
Branky: 12. a 20. Voráček, 16. Rinaldo, 19. Timonen - 13. a 41. Kunitz, 26. Dupuis, 29. J. Neal, 36. Kennedy. Brankář Tomáš Vokoun odchytal 40 minut a ze 14 střel neinkasoval. Střely na branku: 32:22. Diváci: 19.997.

Washington - Florida 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Erskine, 4. Wolski, 6. Carlson, 9. Ribeirod, 30. Ovečkin, 45. Fehr, 60. M. Perreault - 51. Skille. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.506.

Carolina - Montreal 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 27. J. Staal, 31. Bowman - 4. Prust, 9. Gorges, 47. Eller, 48. Subban. Střely na branku: 43:28. Diváci: 16.774.

Columbus - Vancouver 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Umberger, 65. Calvert - 42. H. Sedin. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13.632.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Stamkos - 11. Tangradi, 56. Little. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.204.

Detroit - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Kindl, 33. Emmerton, 59. Abdelkader. Střely na branku: 20.066.

Phoenix - St. Louis 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 19. Moss, 21. Doan (Hanzal), 60. Yandle - 26. a 28. Berglund, 14. C. Stewart, 31. Nichol, 47. Sobotka, 56. Pietrangelo. Střely na branku: 26:30. Diváci: 11.482.

Los Angeles - Dallas 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Lewis, 36. J. Carter - 6. a 50. Jágr, 39. Eakin, 46. Morrow, 59. Roussel. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18.118.