22. 5. 2009 7:55
Pittsburgh - Carolina 7:4
Sydney Crosby a Jevgenij Malkin - hrdinové Pittsburghu
Sydney Crosby a Jevgenij Malkin - hrdinové Pittsburghu | Foto: Reuters

Pittsburgh - Hokejisté Pittsburghu Penguins zvládli oba své domácí zápasy semifinále playoff NHL, když porazili ve druhém vzájemném střetnutí Carolinu Hurricanes tentokrát 7:4 a ujali se v sérii vedení už 2:0 na zápasy.

Hrdinou brankové přestřelky se stal ruský útočník Jevgenij Malkin, který zaznamenal hattrick a na další trefě se podílel jednou asistencí.

Bylo to vůbec poprvé, co věhlasný kanonýr vsítil ve vyřazovací fázi kanadskoamerické soutěže tři branky v jednom utkání.

Zápas měl strhující úvod a hned ve druhé minutě rozjásala diváky jiná hvězda domácího týmu - Sidney Crosby. Hosté ovšem dokázali rychle zareagovat a proto svítilo na ukazateli po třinácti odehraných minutách skóre už 2:3.

Rozhodující chvíle nakonec přišla jedenáct minut před koncem za stavu 4:4, kdy strhl opět vedení na stranu Pittsburghu Jevgenij Malkin.

„Je to jen jeden zápas. Já se ale snažím takto hrát pokaždé," usmíval se po zápase Malkin.

Jak se později ukázalo, tato trefa byla vítězná. Ruský forvard vzápětí ještě zvýšil na rozdíl dvou branek a konečný stav pečetil v samotném závěru Kennedy.

„Ukázali jsme, jaká má být správná reakce na nepříznivý vývoj. Může nastat chvíle, kdy jste z vývoje duelu frustrování, ale nesmíte to soupeři ukázat. Zvláště ne v playoff, " hodnotil Sydney Crosby.

Carolina nyní prohrává už 0:2 na zápasy a byť odehraje následující dva zápasy před svými fanoušky, čekají ji rozhodně těžké chvilky.

„Oni vyhráli dvakrát doma, takže to můžeme také zvládnout. Je to naše práce," uzavřel bez obav kouč Hurricanes Paul Maurice.

Play-off NHL, finále Východní konference
Pittsburgh - Carolina 7:4 (2:3, 2:0, 3:1)
9., 49. a 53. Malkin, 2. Crosby, 24. Talbot, 40. Kunitz, 59. Kennedy - 4. LaRose, 9. J. Jokinen, 13. Seidenberg, 43. Eaves.  Stav série: 2:0.