Michálek pomohl asistencí ke kanonádě Ottawy

6. 5. 2013 6:42
Hokejisté Pittsburghu porazili ve třetím utkání 1. kola play off NHL New York Islanders 5:4 po prodloužení a ujal se vedení 2:1 na zápasy.
Hráči Ottawy slaví jeden ze šesti gólů do sítě Montrealu
Hráči Ottawy slaví jeden ze šesti gólů do sítě Montrealu | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Pittsburghu odčinili domácí zaváhání ze druhého utkání 1. kola play off NHL s New York Islanders a na ledě Ostrovanů zvítězili 5:4 po prodloužení. Na zápasy vedou tak 2:1.

V dramatické bitvě plné zvratů vedli Ostrované nad Tučňáky po šesti minutách už 2:0, ovšem ještě do konce první třetiny hosté stav otočili. Po změně stran přidal čtvrtou branku Murray, ale domácí nesložili zbraně a ve třetí části vyrovnali. Vítěznou branku vstřelil v 69. minutě druhou trefou v zápase Chris Kunitz.

Pageau nastřílel hattrick, ale přišel o zuby

Stejný stav má také série mezi Ottawou a Montrealem. K vysoké výhře 6:1 ve třetím duelu přispěl jednou asistencí i český útočník Milan Michálek. Bod za přihrávku si připsal na straně poražených také Tomáš Plekanec.

Hrdinou večera byl Jean-Gabriel Pageau, který nastřílel svůj premiérový hattrick v NHL. Zároveň však při vstřelení jedné z branek přišel o několik zubů (na video se podívejte ZDE).

Utkání se lámalo až ve třetí třetině, v níž Senátoři nasázeli čtyři góly. Za rozhodnutého stavu se zápas proměnil v bitkařský ring. Jenom v této pasáži sudí rozdali celkem 206 trestných minut, přičemž devět hráčů bylo vyloučeno do konce utkání.

San Jose má mečbol

Na 1:2 snížila stav série s Chicagem Minnesota, která doma vyhrála 3:2 v prodloužení. Utkání v 63. minutě rozhodnul Jason Zucker.

Jediným týmem, který si už stihl vypracovat mečbol, je San Jose. Žraloci po těsných výhrách na ledě Vancouveru doma dominovali a po jednoznačném vítězství 5:2 si připsali třetí výhru.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

New York Islanders - Pittsburgh 4:5 v prodl. (2:3, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 2. Moulson, 6. Cizikas, 46. Okposo, 51. Tavares - 14. a 69. Kunitz, 14. Iginla, 19. Dupuis, 38. Murray. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16.170. Stav série: 1:2.

Ottawa - Montreal 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)
Branky: 25., 42. a 59. Pageau, 6. Alfredsson, 47. Turris, 48. Silfverberg (M. Michálek) - 15. R. Bourque (Plekanec). Střely na branku: 30:34. Diváci: 20.249. Stav série: 2:1.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 19. Bouchard, 44. Parise, 63. Zucker - 14. Oduya, 58. Keith. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.238. Stav série: 1:2.

San Jose - Vancouver 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 15. a 28. Pavelski, 42. a 45. Couture, 42. Marleau - 32. Burrows, 54. Hamhuis. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17.562. Stav série: 3:0.