Play off je kompletní, poslední místo vydřela Slavia

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
1. 3. 2011 20:47
Slavia - Karlovy Vary 3:1, celkově 3:2 na zápasy
Ještě v patnácté minutě snížil skóre na 2:3 pro Slavii Michal Vondrka.
Ještě v patnácté minutě snížil skóre na 2:3 pro Slavii Michal Vondrka. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pražská Slavia se stala posledním postupujícím do play off hokejové extraligy. Rozhodlo o tom její vítězství v pátém utkání předkola, v němž porazila Karlovy Vary 3:1, a celou sérii tak vyhrála 3:2 na zápasy.

Červenobílí, kteří v nedělním čtvrtém vzájemném duelu prohráli 0:7, o svém vítězství rozhodli především ve druhé třetině, kdy se dvakrát prosadil obránce Tomáš Žižka.

Ve čtvrtfinále čeká mužstvo Vladimíra Růžičky Liberec. Další dvojice tvoří Zlín - Pardubice, Vítkovice - České Budějovice a Třinec Litvínov.

Litvínov vyhnal plzeňské Indiány z lovišť play off
´Chtělo to ještě gól´. Krásná euforie v Plzni skončila
Volke: Chtěl jsem skončit, místo toho chytám v play off

Do utkání přitom lépe vstoupila karlovarská Energie, když už v deváté minutě mohl poslat šampiona z roku 2009 do vedení Tomáš Klíma, ale po nečekaném odskoku puku nedokázal usměrnit touš za záda Miroslava Kopřivy.

V první třetině se tak z gólu radovali jen domácí, i když jejich radost vydržela jen pár sekund. Přesilovkovou trefu Petra Kadlece totiž sudí krátce po jejím uznání zase odvolali, neboť před jeho ranou od modré fauloval Marek Tomica.

Rozhodly góly Tomáše Žižky

Slávisté tak do vedení šli až ve druhé třetině, kdy důrazným forčekingem vytěžil puk Jakub Sklenář, který našel před bránou úplně volného Tomáše Žizku a ten se štěstím procedil puk za záda Lukáše Mensatora.

Stejná dvojice byla i u druhé branky mužstva Vladimíra Růžičky. Při vyloučení Tomici totiž Petr Jelínek u mantinelu vybojoval puk a vyslal do úniku dva na jednoho právě Sklenáře s obráncem Žižkou. Tentokrát se slušnou porcí štěstí prošla nahrávka slávistického forvarda, ale zakončení Žižky bylo precizní.

Ve třetí třetině Energie, která se musela obejít bez zraněného Petra Kumstáta, zkoušela s výsledkem něco udělat, ale Slavia ji až do posledních minut organizovanou hrou v podstatě nic nepovolila.

Naopak v 57. minutě si našel volný puk Lukáš Krenželok a po samostatné akci si vytáhl z branky i Mensatora, kterého následně střelou z úhlu překonal.

Energie poté sice ještě dokázala Václavem Skuhravým minutu a půl před koncem snížit, ale to bylo z její strany vše.

Slavia se tak může těšit na čtvrtfinále play off, které startuje už ve čtvrtek duely Vítkovice - České Budějovice a Zlín - Pardubice.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Žižka (Sklenář), 38. Žižka (Sklenář, P. Jelínek), 57. Krenželok - 59. Skuhravý. Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7394. Konečný stav série: 3:2.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Žižka - Micka, P. Jelínek, Sklenář - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Endál, Vondrka - Pospíšil, Jaškin. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.