reklama

Play off první hokejové ligy bude hrát jen osm klubů, předkolo se ruší

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Lukáš Caha
Od nové sezony vejde v platnost herní řád první hokejové ligy bez zápasů předkola play off nebo duelů o udržení. Play off bude hrát nově jen osm klubů.

Praha - V play off první hokejové ligy se v nadcházející sezoně představí jen osm týmů, předkolo a zápasy skupiny o udržení byly zrušeny. Nový herní řád dnes schválil aktiv účastníků druhé nejvyšší soutěže. Již dříve bylo rozhodnuto, že z první ligy nebude v příštím roce nikdo sestupovat. Pro šest klubů tak soutěž skončí již po 52. kole základní části.

Dřív Mario a Jágr, teď Crosby a Malkin. Jeden vládne světu, druhý vrací NHL "úder" Dřív Mario a Jágr, teď Crosby a Malkin. Jeden vládne světu, druhý vrací NHL "úder" Čtěte zde

V první lize budou nově hrát Karlovy Vary, které sestoupily z extraligy, a Vsetín, postupující z druhé ligy. Mezi účastníky nechybí ani Slavia, která nakonec uhradila závazky vůči pěti hráčům. Pokud by Pražané nerespektovali rozhodnutí výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje, hrozilo jim v krajním případě až odebrání licence.

Všechny zápasy první ligy by podle informací webu Českých Budějovic měli řídit čtyři rozhodčí. Soutěž začne v sobotu 9. září.

reklama