Plekancův gól na výhru nestačil. Ottawa je v čele Konference

31. 1. 2013 3:45
Plekanec skóroval podruhé v řadě, celkem pak počtvrté z posledních pěti zápasů a je nejlepším českým střelcem soutěže.
Hokejisté Ottawy se radují z jednoho z gólů, díky němuž porazili 5:1 Montreal.
Hokejisté Ottawy se radují z jednoho z gólů, díky němuž porazili 5:1 Montreal. | Foto: Reuters

Ottawa - Hokejisté Montrealu prohráli ve středečním NHL 1:5 na ledě Ottawy, která se tak dostala do čela Východní konference.

Canadiens, kteří před středečním zápasem čtyřikrát v řadě vyhráli, vedli od 6. minuty, kdy se trefil kapitán české reprezentace Tomáš Plekanec.

Ten tak skóroval podruhé v řadě, když v úterý zařídil Montrealu vítězným gólem výhru 4:3 nad Winnipegem, celkem pak počtvrté z posledních pěti zápasů a je nejlepším českým střelcem soutěže.

Senators však ještě do konce třetiny vyrovnali a skóre otočili mezi 28. a 32. minutou, v níž vstřelili tři góly, a ve třetí třetině ještě výhru jedním pojistili.

Ottawa se tak po páté výhře v sezoně posunula na první místo Konference o skóre před dalšího soupeře ze Severovýchodní divize - Boston. Naopak Montreal po teprve druhé prohře zůstává v konferenci na pátém místě.

Chicago poprvé prohrálo, přesto vede

V Západní konferenci se zpět do čela vrátilo Chicago, které sice v sedmém zápase v sezoně vůbec poprvé prohrálo, díky jednomu uhranému bodu za porážku 2:3 po samostatných nájezdech v Minnesotě se však dostalo zpět do čela celé soutěže před konferenčního rivala ze San Jose.

Sharks jsou už však jediným týmem v soutěži, který ještě neztratil ani bod.

V zápase mezi Phoenixem a Edmontonem založil Radim Vrbata v šedesáté minutě při power play akci, z níž vyrovnal Johnson na 1:1, a vynutil tak Phoenixu prodloužení.

V něm však rozhodla o výhře Oilers jednička posledního draftu Nail Jakupov. Oilers tak stejně jako Minnesota vyhráli počtvrté, a udrželi tak krok se svým soupeřem v Severozápadní divizi.

Ottawa - Montreal 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky: 8. O´Brien, 28. Alfredsson, 30. Zibanejad, 32. Phillips, 55. Neil - 6. Plekanec. Střely na branku: 27:32. Diváci: 19.620.

Minnesota - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 2. a rozhodující sam. nájezd Cullen, 21. Clutterbuck - 6. Shaw, 7. Toews. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.550.

Phoenix - Edmonton 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 60. N. Johnson (Vrbata) - 5. Petrell, 64. Jakupov. Střely na branku: 28:21. Diváci: 12.955.

Vancouver - Colorado 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 8. Garrison, 36. Lapierre, 49. Kassian. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.910.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 7 4 1 2 19:19 9
2. Edmonton 6 4 0 2 17:15 8
3. Vancouver 7 3 2 2 19:19 8
4. Colorado 6 2 0 4 10:16 4
5. Calgary 4 1 1 2 11:15 3