Plekanec a Tlustý dali dva góly, Devils nezvládli nájezdy

28. 3. 2014 8:28
Čeští útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a Jiří Tlustý v dresu Caroliny se v NHL blýskli dvěma góly a zasloužili se o výhry svých týmů
Podívejte se na parádní trefu Tomáše Plekance v zápase s Detroitem. | Video: Sport

New York - Čeští útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a Jiří Tlustý v dresu Caroliny se v NHL blýskli dvěma góly a zasloužili se o výhry svých týmů. Canadiens zvítězili 5:4 v Detroitu, Carolina 3:0 na ledě Floridy.

Plekanec, který byl vyhlášen třetí hvězdou večera, vstřelil úvodní dvě branky zápasu, díky nimž Montreal vedl po první třetině 2:0. Reprezentační kapitán se poprvé prosadil v 6. minutě ranou z prostoru mezi kruhy, v 15. minutě si při rychlém protiútoku vyměnil puk s P. K. Subbanem a ukázkovou spolupráci zakončil střelou do odkryté branky. Pro Plekance to byl jubilejní 20. gól v sezoně.

Dvakrát se v utkání trefil také slovenský útočník Tomáš Tatar, který v úvodu třetí třetiny smazal vedení Montrealu 3:1. Už minutu po jeho druhém zásahu však vrátil Montrealu vedení Max Pacioretty, které v 52. minutě navýšil Thomas Vanek. Za 21 sekund sice Johan Franzen znovu snížil na rozdíl jediné branky, vyrovnat už se ale Red Wings nepodařilo.

Jiří Tlustý si proti Floridě připsal třináctý a čtrnáctý gól v sezoně. V 10. minutě otevřel skóre zápasu, když zbrkle nezakončil protiútok dva na jednoho, podržel puk na hokejce, položil si brankáře Roberta Luonga a pak jednoduše zakončil.

Na začátku druhé třetiny Tlustý zvýšil na 2:0 poté, co se k němu šťastně odrazil puk po střele Andreje Loktionova a český útočník jej dorazil do prázdné branky. V té už stál náhradní gólman Dan Ellis, Roberto Luongo se totiž sedm minut před koncem první třetiny zranil, když do něho při samostatném úniku vrazil Radek Dvořák, který byl posléze překvapivě vyloučen na pět minut a do konce utkání.

Nájezdy Devils zase nevyšly

Prokletí samostatných nájezdů nedokázali zlomit hokejisté New Jersey, kteří prohráli po penaltách 2:3 s Phoenixem a v letošní sezoně tak neuspěli ani v jediném z devíti rozstřelů. Stále přitom platí, že proměnili jediný nájezd, tentokrát na brankáři ztroskotali Damien Brunner, Ryane Clowe a Patrik Eliáš, výhru "Kojotů" zařídil Mikkel Boedker.

Zatímco Devils snížili ztrátu v tabulce Východní konference na čtyři body na osmý Detroit, Phoenix si v Západní konferenci upevnil poslední postupové místo do play off a před devátým Dallasem a desátým Vancouverem, jenž podlehl 2:3 na nájezdy Coloradu, má už pětibodový náskok.

Výsledky NHL:

Boston - Chicago 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 12. a 46. Bergeron, 46. Söderberg. Střely na branku: 23:28. Diváci: 17.565.

New Jersey - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 40. Clowe, 51. Henrique (Eliáš) - 3. Chipchura, 37. Summers (Vrbata), rozhodující sam. nájezd Boedker. Střely na branku: 28:27.

Pittsburgh - Los Angeles 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 28. Kunitz, 36. Pyatt - 16. Carter, 27. Martinez, 44. Doughty. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.650.

Detroit - Montreal 4:5 (0:2, 1:1, 3:2)

Branky: 42. a 45. Tatar, 22. Sheahan, 52. Franzen - 6. a 15. Plekanec, 32. Desharnais, 46. Pacioretty, 52. Vanek. Střely na branku: 30:29. Diváci: 20.066.

San Jose - Winnipeg 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky: 2. Boyle (Havlát), 15. Burns, 32. Couture (Havlát) - 3. Ladd (Frolík), 22. Wheeler, 30. Byfuglien (Frolík), 57. Enstrom. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.562.

Florida - Carolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 10. a 23. Tlustý, 26. Skinner. Střely na branku: 35:32. Diváci: 12.379.

St. Louis - Minnesota 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 5., 20. a 48. Oshie (na první Polák), 34. Schwartz, 51. Morrow (Sobotka) - 52. Parise. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.646.

Nashville - Buffalo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Branky: 20. a 27. Weber, 7. Sissons, 12. Wilson, 12. Jarnkrok, 60. Nystrom - 23. Ristolainen. Střely na branku: 34:33. Diváci: 16.729.

Colorado - Vancouver 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 16. Duchene, 29. Landeskog, 61. Barrie - 11. Weber, 39. Kassian. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16.965.

Tampa Bay - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 21. a 46. Callahan, rozhodující sam. nájezd S. Salo - 22. Strome, 30. Donovan. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.554.