Plekanec, král buly. Slavný útočník tentokrát nebodoval, ale znovu slavil výhru

Kladno vítalo ztraceného syna Plekance. Fanoušky nadchl gólem, tleskala i Šafářová
Do ochozů kladenského stadionu našla cestu i jeho současná přítelkyně Lucie Šafářová.
Plekanec pomohl Rytířům gólem k domácí výhře 4:2 nad hokejisty Litoměřic.
Spokojený s novou posilou byl i Jaromír Jágr, který byl po celý zápas na střídačce.
V dresu Středočechů populární Plekanec nastoupil naposledy 27. prosince 2012 při extraligovém souboji s Třincem během výluky NHL.
2. 12. 2018 19:18
Také druhé vystoupení hvězdného útočníka Tomáše Plekance v dresu prvoligového Kladna znamenalo plný bodový zisk Středočechů. Rytíři si po sobotním vítězství nad Litoměřicemi 4:2 připsali další tři body díky výhře 3:1 v předehrávce 31. kola proti Frýdku-Místku.

Šestatřicetiletý Plekanec, který byl v sobotu prvním střelcem zápasu, se tentokrát bodově neprosadil. Odehrál téměř 24 minut a měl znovu výbornou bilanci na vhazování, když z 28 buly prohrál boj o kotouč pouze devětkrát.

Hosté na vlně čtyř výher za sebou šli do vedení v 19. minutě zásluhou Christova. Už o 50 sekund později ale Zikmund srovnal krok. Vítězný gól dal ve druhé části Jelínek, v 52. minutě pak potvrdil další kladenskou výhru Nash.

Díky úspěšnému obratu si Rytíři, stále hrající bez majitele Jaromíra Jágra, připsali již pátou výhru po sobě a dotáhli se za vedoucí Jihlavu na pouhé tři body. Dukla, která sestoupila z extraligy, ale sehrála o zápas méně. Ve středu nastoupí v Přerově.

Předehrávka 31. kola první hokejové ligy:

Kladno - Frýdek-Místek 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 20. Zikmund, 24. Š. Jelínek, 52. Nash - 19. Christov. Rozhodčí: Souček, J. Ondráček - Kreuzer, Horažďovský. Vyloučení: 8:8, navíc J. Kalus (Frýdek-Místek) 10 min. Diváci: 3025.