reklama

Plekanec: Na Kladně to padá na hlavu a Jágr na MS asi nebude

Tomáš Plekanec má za sebou skvělou sezonu, kterou včera zakončil druhým místem v anketě Zlatá hokejka. Na tu další se zatím nemá kde připravovat. Kladno přišlo o stadion. Tomáš Plekanec má za sebou skvělou sezonu, kterou včera zakončil druhým místem v anketě Zlatá hokejka. Na tu další se zatím nemá kde připravovat. Kladno přišlo o stadion. autor: CPA Eduard Erben
Rozhovor s Tomášem Plekancem o situaci hokejového Kladna i o tom, jestli Jaromír Jágr příští rok přijede na mistrovství světa v Praze.

Karlovy Vary - V Montrealu na něj nedají dopustit, v české reprezentaci je vždy kapitánem. Tomáš Plekanec je uznávaná hokejová hvězda, ale na první velké vítězství v kariéře stále ještě čeká.

Také včera skončil těsně pod vrcholem. V anketě Zlatá hokejka skončil už potřetí v kariéře druhý, ale tentokrát s minimální bodovou ztrátou. Od vítězného Jaromíra Jágra ho dělilo jen osm bodů.

Že by ho to mrzelo? Ne, takový Tomáš Plekanec není. Mnohem víc ho v tuhle chvíli bere spíše situace, do které se dostalo mateřské Kladno. "Padá to tam na hlavu," řekl Plekanec novinářům v Karlových Varech.

Nemrzí vás, že jste v anketě o nejlepšího českého hokejistu skončil znovu druhý, navíc s takhle minimálním bodovým odstupem?
Pro mě je pocta být vůbec v desítce stejně jako pro ostatní kluky. Není vůbec důležité, jestli to je o osm bodů nebo dvě stě. Přiznám se, že ani nemám ponětí, jak to bodování funguje. Důležité je, že tady mohu být.

Co říkáte na to, že anketu už pojedenácté vyhrál Jaromír Jágr?
Když se nebudeme bavit o Jardově výkonnosti, tak v takovém věku a na takové úrovni, jaké on hraje, moc hokejistů na světě nebylo a asi ani nebude. Vyhrál zaslouženě.

Netěšíte se tak trošku na to, až Jaromír Jágr ukončí kariéru, abyste anketu konečně mohl vyhrát i vy?
(Směje se) Nevím, jestli náhodou neskončím s hokejem já dříve než on.

Hokejovým osobnostem a novinářům, kteři v anketě hlasují, se Tomáš Plekanec soudě dle výsledku v minulé sezoně líbil. Jste spokojený i vy sám?
Jsem, byla to dobrá sezona. Moje role v týmu není taková, že bych měl zářit v kanadském bodování. To, co v Montrealu hrát mám, jsem plnil dobře. Za tu dobu, co tam působím, jsem si tuhle sezónu kvůli své roli získal hodně respektu, možná úplně nejvíc.

Už vám ale začíná příprava na tu další. Budete trénovat na Kladně i po jeho pádu do první ligy?
Nevím, tam to teď všechno padá na hlavu. Doslova a do písmene (narážka na to, že Kladno kvůli poničené střeše přišlo na začátek sezony o stadion). Nevím, jak to tam bude vypadat. Kluci začínají na konci července, nebo začátku srpna, takže uvidíme. Ale od července bych se v Kladně chtěl připravovat.

Jak vás sestup Kladna do první ligy zasáhl?
Když jsem v Kladně působil, taky jsme tenkrát spadli (sezona 2001/02). Vím, čím si kluci prošli. Je to těžké hlavně na psychiku. Bylo to vyloženě o ní, o ničem jiném. Už se z toho pak nevyhrabali. Je to škoda, protože bude strašně těžké se do extraligy vrátit. Zvlášť v situaci, v jaké teď Kladno je.

Takže si myslíte, že návrat hned za rok zpět, moc reálný není?
Ta situace není ani z jedné strany vůbec dobrá. Nevím, jak to tam dopadne. Až se vrátí Jarda Jágr (většinový majitel klubu), budeme asi všichni vědět víc.

Všichni taky čekají na to, jestli Jaromír Jágr nevezme zpět svá slova o konci v reprezentaci. Myslíte, že se za rok na šampionátu v Praze ukáže?
Myslím si, že by si v Praze určitě rád zahrál. Ale je těžké říct, jestli New Jersey nebude tou dobou v play off. Já myslím, že bude, protože jejich zkušený manažer Lou Lamoriello nedopustí, aby ho podruhé za sebou neudělali. Nedávám proto Jardovi v Praze moc velké šance.

reklama