Plekanec pomohl Montrealu odvrátit vyřazení, Chicago slaví

8. 5. 2015 7:00
Hokejisté Montrealu vyhráli ve čtvrtém utkání 2. kola play off NHL na ledě Tampy Bay 6:2 a snížili stav série na 1:3.
Montreal se udržel ve hře.
Montreal se udržel ve hře. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Montrealu vyhráli ve čtvrtém utkání 2. kola play off NHL na ledě Tampy Bay 6:2 a snížili stav série na 1:3. Na jeden gól vítězů přihrál Tomáš Plekanec, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V obou brankách domácích měl prsty Ondřej Palát, který na jednu přihrál a jednu sám dal.

Postup do finále Západní konference si v nejkratším možném čase zajistilo Chicago, které zvítězilo ve čtvrtém utkání v Minnesotě 4:3 a vyhrálo sérii 4:0. V bitvě o postup do finále Stanleyova poháru se Blackhawks utkají s vítězem duelu Anaheim - Calgary, v němž zatím vedou Ducks 2:1.

Zatímco v prvních třech zápasech měli hráči Canadiens problém s překonáním skvěle chytajícího Bena Bishopa, ve čtvrtek své trápení v koncovce rázně ukončili. Už ve 3. minutě dostal hosty do vedení Andrej Markov, v 9. minutě přidal druhý gól po úniku ve vlastním oslabení Max Pacioretty a když ve 26. minutě zvýšil na 3:0 David Desharnais, stěhoval se Bishop s pouhými jedenácti úspěšnými zákroky předčasně na střídačku.

Jenže ani výměna gólmanů rozjetý Montreal nezastavila. Náhradní brankář Andrej Vasilevskij se ve svém prvním utkání v play off NHL v kariéře ještě nestihl ani rozkoukat a už dvakrát lovil puk zpoza svých zad. Ve 30. minutě totiž nejprve Jeff Petry upravil v přesilové hře na 4:0 a o pouhých 15 sekund později posunul skóre na 5:0 Brendan Gallagher. Pak se teprve dvakrát prosadili domácí Lightning, jenže poslední slovo v utkání měli hosté, když ve 45. minutě uzavřel skóre Brandon Prust.

Série se tak stěhuje z Floridy zpátky do Kanady, páté utkání je na programu v Montrealu v sobotu.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Tampa Bay - Montreal 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Branky: 33. Kučerov (Palát), 41. Palát - 3. Markov, 9. Pacioretty, 26. Desharnais, 30. Petry, 30. Gallagher (Plekanec), 45. Prust. Střely na branku: 24:40. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Pacioretty, 2. Subban, 3. Plekanec (všichni Montreal). Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápas:

Minnesota - Chicago 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky: 27. Haula, 58. Pominville, 59. Niederreiter - 11. Seabrook, 24. Shaw, 54. P. Kane, 57. Hossa. Střely na branku: 37:25. Diváci: 19.163. Hvězdy utkání: 1. Crawford, 2. Shaw (oba Chicago), 3. Haula (Minnesota). Konečný stav série: 0:4.