VIDEO Plekanec přispěl gólem ke druhé výhře Montrealu

7. 5. 2014 4:00
Podívejte se na Plekancův gól do sítě Bostonu | Video: youtube.com

Montreal - Tomáš Plekanec přispěl gólem k výhře hokejistů Montrealu ve třetím zápase semifinále play off Východní konference NHL nad Bostonem 4:2. Canadiens se díky tomu ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Stejným poměrem vede také Chicago, které ve třetím utkání prohrálo na ledě Minnesoty 0:4. Skóre duelu bylo dlouho bezbrankové, ve třetí třetině však tým Wild předvedl gólový koncert a nastřílel všechny čtyři své branky.

Plekanec otevřel skóre

Jednatřicetiletý centr Montrealu Plekanec otevřel skóre zápasu v 11. minutě, když po střele P.K. Subbana a teči Tomase Vanka skóroval do zcela odkryté branky.

Montreal ještě do konce třetiny zvýšil skóre zásluhou gólu Subbana, který proměnil samostatný nájezd po svém návratu z trestné lavice, a v 34. minutě navýšil vedení Canadiens po dalším proměněném úniku Dale Weise.

Boston sice poté snížil díky gólům Patriceho Bergerona a Jaromeho Iginly na rozdíl jediné branky, tentokrát však Canadiens obrat jako ve druhém duelu nedopustili. Tři sekundy před koncem třetí třetiny totiž pečetil výhru Montrealu gólem do prázdné brány Lars Eller.

"Musíme hrát víc na hranici svých možností. Mám na mysli zejména první třetinu, tam jsme podle mě ztratili zápas, i když jsme ještě měli šanci na comeback," uvedl útočník Bostonu David Krejčí. V každém zápase totiž Bruins prohrávali minimálně o dvě branky.

Závěrečná kanonáda a nula Bryzgalova

Výhra Minnesoty vypadá jednoznačně, ale bezbrankový stav trval až do 42. minuty, kdy se zblízka prosadil Erik Haula. Vzápětí zvýšil Mikael Granlund, první hvězda zápasu, který navíc v předposlední minutě uzavřel skóre. Chvíli před tím ještě uklidnil Wild třetím gólem Zach Parise. Další klíčovou postavou byl brankář Ilja Bryzgalov, který kryl všech 19 střel. Hosté si připsali první porážku po sérii šesti výher.

"Byl to ohromný týmový výkon. Hráli jsme velmi, velmi, velmi pěkně. Vyvarovali jsme se chyb a nepustili je k jejich hře," potěšilo Bryzgalova, který vychytal v play off první nulu od roku 2006. "Víme, že když budeme hrát, jak nejlíp umíme, můžeme porazit kohokoliv. Zejména tady doma," přidal Granlund, podle něhož byl klíčový první gól. "Po něm se hra více otevřela," uvedl finský útočník k utkání, v němž oba týmy dohromady vyprodukovaly pouze 37 střel.

Minnesota v letošním play off doma ještě neprohrála, v předchozím souboji s Coloradem zde vyrovnala stav série z 0:2 a 2:2. To, že jsou Wild ve své aréně silní, ale hostujícího kapitána Jonathana Toewse nezajímalo. Stejně tak si nedělal těžkou hlavu, že jeho tým neskóroval. "Tím se nemůžeme nechat vyvést z míry a musíme s tím příště něco udělat. Víme, že mají propracovanou obrannou hru. Za to si zaslouží uznání. Ale spíše to je o tom, co jsme měli udělat a neudělali. Všichni si uvědomujeme, že příští zápas musíme být lepší," podotkl Toews.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápas:

Montreal - Boston 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 11. Plekanec, 15. Subban, 34. Weise, 60. Eller - 38. Bergeron, 58. Iginla. Střely na branku: 26:28. Diváci: 21.273. Stav série: 2:1.

Západní konference - 3. zápas:

Minnesota - Chicago 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky: 45. a 59. Granlund, 42. Haula, 58. Parise. Střely na branku: 18:19. Diváci: 19.416. Stav série: 1:2.