Plekanec rozhodl šlágr s Torontem, gól dali Havlát i Hanzal

Aktualizováno 1. 12. 2013 9:00
Tomáš Plekanec vítězným gólem do sítě Toronta potvrdil svou střeleckou formu, když skóroval ve třetím z posledních čtyř zápasů. | Foto: Reuters

Montreal - Tomáš Plekanec přispěl v sobotním utkání NHL svým devátým gólem v sezoně k výhře Montrealu nad Torontem 4:2.

Jedním gólem přispěl k další výhře San Jose i Martin Havlát. Sharks sice po jeho trefě na 3:1 vedení v zápase s Anaheimem ve třetí třetině neudrželi, v samostatných nájezdech zařídil jejich výhru Joe Pavelski.

Trefil se i Martin Hanzal, jeho Phoenix však doma podlehl lídrovi celé soutěže z Chicaga 2:5.

Plekanec potvrdil střeleckou formu

Plekanec vítězným gólem do sítě Toronta potvrdil svou střeleckou formu, když skóroval ve třetím z posledních čtyř zápasů, přičemž Canadiens vyhráli popáté z uplynulých šesti utkání.

Domácí hokejisté si v prestižním kanadském derby budovali náskok od úvodní minuty. Skóre otevřel už po 58 sekundách hry v přesilové hře Max Pacioretty, který byl hlavním strůjcem vítězství, když vstřelil dva góly a na další přihrál.

Po jeho druhém zásahu, tentokrát v oslabení, vedl Montreal ve 38. minutě už 4:0. Hosté sice vzápětí dokázali dvěma góly v rozmezí 22 sekund snížit, na víc se ale nezmohli.

Plekanec, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, se prosadil ve 36. minutě.

Montreal už je v Konferenci čtvrtý

V útočném pásmu se ocitl na chvíli nekrytý v prostoru mezi kruhy a po přihrávce Daniela Briera pohotovou střelou švihem zvýšil vedení Canadiens na 3:0. Nakonec to byla branka vítězná.

"Všechno je to o sebevědomí. A nejde jen o to věřit si při střelbě, ale také při čtení hry," prohlásil hrdina večera Pacioretty, jenž v posledních šesti zápasech vstřelil sedm gólů poté, co v předchozích osmi utkáních neskóroval ani jednou.

Montreal se posunul v tabulce Atlantické divize už na třetí příčku (čtvrtou ve Východní konferenci), přičemž má stejný počet 33 bodů jako čtvrtý Detroit a druhá Tampa.

Za zlepšenými výsledky v poslední době stojí také výkony brankáře Careyho Pricea, který v posledních sedmi zápasech nedostal více než dvě branky a proti Torontu pomohl k vítězství 34 zákroky.

Havlát protrhl střeleckou smůlu

Svůj teprve druhý gól oslavil útočník Martin Havlát, který naskočil do sezony kvůli zranění s měsíčním zpožděním. V poslední minutě druhé třetiny zvyšoval vedení Žraloků na 3:1, Kačeři ale dokázali v posledních deseti minutách třetí třetiny vyrovnat.

Nakonec však rozhodl o výhře domácích v penaltovém rozstřelu Joe Pavelski.

Pozici nejlepšího týmu celé NHL potvrdili obhájci Stanleyova poháru z Chicaga, kteří s výhrou 5:2 na ledě Phoenixu připsali šestou výhru v řadě.

Krejčí asistencemi řídil výhru Bostonu

Povedený večer prožil také další český reprezentační útočník David Krejčí, který přihrál na dva góly Milanu Lučičovi při výhře Bostonu nad Columbusem 3:1.

Krejčí, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, tak bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, v nichž zaznamenal gól a čtyři asistence.

Boston podruhé za sebou nedovolil soupeři ani dvacet střel na branku. V pátečním duelu s New Yorkem Rangers čelil brankář Tuukka Rask jen devatenácti pokusům, v sobotu Chad Johnson musel likvidovat dokonce pouze čtrnáct střel.

"Jde o to, že se nám daří dobře vykrývat prostor, dokážeme brzy přerušit útok soupeře, skvěle napadáme a oni se těžko dostávají do našeho pásma," prohlásil obránce Dennis Seidenberg. "S přibývajícími zápasy jsou naše výkony konzistentní a pořád se zlepšujeme," dodal.

Mazanec chytal už podeváté v řadě

Normu maximálně dva inkasované góly na zápas znovu splnil brankář Marek Mazanec a 22 zákroky pomohl Nashvillu získat alespoň bod za prohru 2:3 po nájezdech s Philadelphií.

Český dvaadvacetiletý nováček odchytal devátý zápas v řadě. Během této série pouze jednou kapituloval víc než dvakrát a ve dvou utkáních vychytal čisté konto.

O výhře Flyers rozhodl v penaltovém rozstřelu Vincent Lecavalier, který hned v první sérii zmátl Mazance kličkou do bekhendu a pak zavěsil rychlou střelou zápěstím. Naopak Steve Mason na druhé straně zlikvidoval všechny tři pokusy Predators a celkově si připsal 34 zásahů.

Devils rozhodli o výhře jedním gólem

Druhou výhru v řadě po sérii tří porážek vybojovali New Jersey Devils, tentokrát bez gólového přínosu Jaromíra Jágra. Ďáblové zvítězili nad Buffalem nejtěsnějším rozdílem 1:0 v prodloužení.

Jediný gól vstřelil v 65. minutě Steve Bernier, který se trefil poprvé po dvaceti zápasech.

Před očima Tomáše Vokouna, který se doma na Floridě zotavuje po zdravotních komplikacích zaviněných krevní sraženinou v pánvi, zvítězil jeho Pittsburgh na ledě bývalých spoluhráčů s "Pantery" na dresu 5:1.

V brance Penguins si tentokrát skvěle vedl náhradník Jeff Zatkoff, který zneškodnil 39 ze 40 střel. Ofenzivu pak vedl Jevgenij Malkin: jeden gól dal a na další tři přihrál a bodoval poosmé za sebou.

Ruský útočník tak v tabulce produktivity ztrácí už jediný bod na vedoucího spoluhráče Sidneyho Crosbyho, který tentokrát vyšel bodově naprázdno.

Erat se vrátil po týdnu do sestavy

Po týdnu se vrátil do sestavy Washingtonu Martin Erat a jednou asistencí přispěl k výhře 3:2 v prodloužení na ledě New Yorku Islanders

New York Rangers - Vancouver 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 13., 17. a 50. Kreider, 21. Nash, 32. Del Zotto - 36. Booth, 58. D. Sedin. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18.006.

Boston - Columbus 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 15. a 43. Lucic (na obě Krejčí), 10. Bergeron - 47. Johansen. Střely na branku: 36:14. Diváci: 17.565.

Montreal - Toronto 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky: 1. a 38. Pacioretty, 17. Subban, 36. Plekanec - 39. Van Riemsdyk, 39. Raymond. Střely na branku: 39:36. Diváci: 21.273.

Florida - Pittsburgh 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Branky: 38. Upshall - 11. Kunitz, 12. Vitale, 28. Malkin, 39. Neal, 47. J. Jokinen. Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.583.

New Jersey - Buffalo 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 65. Bernier. Střely na branku: 24:15. Diváci: 15.226.

Nashville - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 18. Fisher, 46. Wilson - 17. Giroux, 54. Couturier, rozh. nájezd Lecavalier. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 36:24. Diváci: 17.136.

Phoenix - Chicago 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Branky: 26. Klinkhammer, 36. Hanzal (Vrbata) - 3. P. Kane, 10. Shaw, 12. Hjalmarsson, 51. Bollig, 60. Marián Hossa. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17.321.

Colorado - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 3. Landeskog, 33. Mackinnon, rozh. nájezd O'Reilly - 57. Cooke, 60. M. Koivu. Střely na branku: 25:37. Diváci: 17.857.

NY Islanders - Washington 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 44. Clutterbuck, 59. Vanek - 29. Volpatti (Erat), 60. Bäckström, 63. Ovečkin. Střely na branku: 39:30. Diváci: 14.819.

Los Angeles - Calgary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 56. Justin Williams - 36. Jones, 60. Cammalleri. Střely na branku: 22:20. Diváci: 18.118.

San Jose - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 25. Couture, 31. Marleau, 40. Havlát, rozh. nájezd Pavelski - 6. Perry, 53. Grant, 57. Lovejoy. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.562.

3. Colorado 25 19 0 6 76:52 38
4. Minnesota 28 15 5 8 68:67 35
5. Nashville 27 13 3 11 62:75 29
6. Winnipeg 28 12 4 12 73:80 28
7. Dallas 24 12 3 9 68:70 27