Plekanec se blýskl dvěma góly, Eliáš neproměnil nájezd

17. 1. 2014 6:16
Montreal v zámořské NHL za vydatného přispění Tomáše Plekance zdolal Ottawu.
Tomáš Plekanec střílí jednu ze svých dvou branek do sítě Ottawy.
Tomáš Plekanec střílí jednu ze svých dvou branek do sítě Ottawy. | Foto: Reuters

New York - Kapitán českého olympijského výběru Tomáš Plekanec potvrzuje v zámořské NHL dobrou formu. Útočník Montrealu Canadiens v nočním utkání pomohl svému týmu dvěma góly k výhře 5:4 po prodloužení na ledě Ottawy. Kladenský odchovanec už má v této sezoně na kontě šestnáct gólů.

V bláznivém utkání šli hosté rychle do třígólového vedení. Už po 126 vteřinách se ve vlastním oslabením trefil právě Plekanec a další branky přidali Pacioretty a Desharnais.

Hlavním hrdinou Montrealu brankář

Ještě v první části se ale Senátoři dostali zpět do zápasu po brankách MacArthura a Karlssona, které se vešly do minuty a půl. Stejný kousek v podobě slepených gólů pak Ottawa předvedla v závěru druhé části, kdy se prosadili Ryan a Turris.

Vedení 4:3 ale ve třetí třetině smazal svým druhým gólem v utkání Plekanec a vynutil si prodloužení. V něm rozhodl po třiadvaceti vteřinách o výhře Canadiens obránce P. K. Subban. Hlavním hrdinou Montrealu byl ale brankář Carey Price, který si připsal 40 zákroků.

Eliáš se vrátil, Devils ale padli

Naopak porážku si připsalo New Jersey, v jehož dresu se tentokrát bodově neprosadil Jaromír Jágr. Ďáblové podlehli na ledě Colorada 1:2 po samostatných nájezdech, když se v rozstřelu neprosadil Patrik Eliáš. Ten se vrátil do sestavy Devils po více než dvou týdnech.

Brankář Ondřej Pavelec pomohl dvaceti zákroky k výhře Winnipegu v Calgary. Jets zvítězili 5:2 i díky jedné asistenci útočníka Michaela Frolíka. Venku vyhrál i Boston, v Dallasu 4:2. Jedním gólem a asistencí přispěl David Krejčí.

Statistika NHL:

NY Rangers - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 55. Zuccarello. Střely na branku: 48:38. Diváci: 18.006.

Philadelphia - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 2. Schenn, 40. Meszároš, 59. Simmonds - 11. Nystrom, 17. Legwand, 46. Weber, rozh. nájezd Josi. Střely na branku: 30:37. Diváci: 19.917.

Ottawa - Montreal 4:5 v prodl. (2:3, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 18. MacArthur, 19. Karlsson, 38. Ryan, 39. Turris - 3. a 52. Plekanec, 15. Pacioretty, 16. Desharnais, 61. Subban. Střely na branku: 44:23. Diváci: 19.217.

Tampa Bay - NY Islanders 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 6. St. Louis - 39. Vanek, rozh. nájezd Nielsen. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.333.

Florida - San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 40. J. Thornton, 45. Nieto, 52. Pavelski. Střely na branku: 24:39. Diváci: 13.149.

Phoenix - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 13. Vermette. Střely na branku: 23:29. Diváci: 12.307.

Minnesota - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 11. Pominville, 37. Prosser, 39. Fontaine, 41. Zucker - 23. Eberle. Střely na branku: 33:21. Diváci: 18.037.

Dallas - Boston 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky: 42. E. Cole, 59. Jamie Benn - 40. Krejčí, 44. Marchand, 56. Lucic (Krejčí), 60. Bergeron. Střely na branku: 34:41. Diváci: 16.890.

Colorado - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 9. O'Reilly, rozh. nájezd Duchene - 49. Boucher. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14.090.

Calgary - Winnipeg 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Branky: 41. Giordano, 52. Bouma - 6. Little (Frolík), 9. Byfuglien, 30. Scheifele, 38. O. Jokinen, 43. Trouba. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 22:23. Diváci: 19.289.

St. Louis - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky: 26. Oshie z trest. střílení - 43. a 45. Lewis, 3. Muzzin, 60. Carter. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.374.

3. Colorado 47 30 5 12 137:118 65
4. Minnesota 50 26 5 19 122:123 57
5. Dallas 47 21 7 19 134:145 49
6. Nashville 49 21 7 21 117:146 49
7. Winnipeg 49 21 5 23 138:148 47