Začala NHL, Plekanec a Vrbata rozhodli o výhrách svých týmů

Prohlédněte si fotografie z prvních zápasů nové sezony NHL, v nichž Tomáš Plekanec i Radim Vrbata (na snímku č. 17) pomohli svým týmům k vítězství.
Útočník Tomáš Plekanec rozhodl v úvodním hracím dni nového ročníku dvěma brankami o výhře Montrealu 4:3 v Torontu.
Plekanec (uprostřed) se stal první hvězdou zápasu a svým gólovým příspěvkem zpříjemnil debut v NHL svému krajanovi Jiřímu Sekáčovi.
Mike Santorelli (25) slaví jeden ze tří gólů Toronta, na Canadiens to ale tentokrát bylo málo.
Rene Bourque (17) z Montrealu tentokrát na gólmana Jonathana Berniera nevyzrál, ...
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 9. 10. 2014 7:15
Gólem v čase 59:17 rozhodl Tomáš Plekanec o výhře Montrealu 4:3 v úvodním zápase nového ročníku NHL na ledě Toronta.

Toronto - Gólem v čase 59:17 rozhodl Tomáš Plekanec o výhře Montrealu 4:3 v úvodním zápase nového ročníku NHL na ledě Toronta. Ve slavném kanadském derby navíc vstřelil ve 25. minutě vyrovnávací gól na 2:2, a byl tak po zásluze vyhlášen první hvězdou utkání.

Na vítěznou trefu Tomáše Plekance se podívejte ZDE

Premiéru v NHL si odbyl Plekancův spoluhráč v dresu Montrealu Jiří Sekáč, naopak na první zápas v dresu Toronta nebude rád vzpomínat obránce Roman Polák.

Vítěznou premiéru v dresu Vancouveru si naopak prožil Radim Vrbata, který stejně jako Plekanec rozhodl o výhře svého týmu, když v zápase na ledě Calgary vstřelil ve 32. minutě vítězný gól.

O dvě minuty později sice snížil na 2:3 jeho kolega z reprezentace Jiří Hudler, na konečných 2:4 však gólem do prázdné brány uzavřel skóre minutu před koncem Henrik Sedin.

Obhájce titulu tvrdě narazil

I s úroky vrátili hokejisté San Jose obhájcům titulu z Los Angeles trpké vyřazení z úvodního kola play off minulé sezony, když tehdy ztratili vedení 3:0 na zápasy a Kings pak po snovém obratu nakročili k zisku Stanley Cupu.

Sharks vyhráli ve středu na ledě kalifornského rivala 4:0, u čehož byl v jeho dresu i Tomáš Hertl. O své výhře rozhodli už během úvodních dvou třetin, po níž z brány vyhnali fantoma posledního play off Jonathana Quicka.

Výhru si na úvod naopak neužil zdravotně indisponovaný David Krejčí, jehož Boston doma porazil Philadelphii 2:1. Vítězný gól vstřelil v 59. minutě Chris Kelly, Flyers tak nebyla nic platná ani asistence Jakuba Voráčka na vyrovnávací gól Seana Couturiera.

Toronto - Montreal 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky: 9. Kadri, 20. Bozak, 58. Rielly - 25. a 60. Plekanec, 5. Pacioretty, 49. Subban. Střely na branku: 27:32. Diváci: 19.745. Hvězdy zápasu: 1. Plekanec, 2. Jemelin (oba Montreal), 3. Rielly (Toronto).

Boston - Philadelphia 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. R. Smith, 59. Kelly - 45. Couturier (Voráček). Střely na branku: 33:20. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Kelly, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Couturier (Philadelphia).

Los Angeles - San Jose 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 6. a 36. Wingels, 24. Marleau, 37. Nieto. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.514. Hvězdy zápasu: 1. Wingels, 2. Burns, 3. Niemi (všichni San Jose).

Calgary - Vancouver 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 25. Byron, 34. Hudler - 12. Burrows, 26. Kassian, 32. Vrbata, 59. H. Sedin. Střely na branku: 25:33. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Giordano (Calgary), 3. H. Sedin (Vancouver).