Plekanec v přípravě NHL zářil. Floridě vsítil dva góly

28. 9. 2010 8:55
Montreal - Florida 6:2
Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Tomáš Plekanec přispěl v pondělním přípravném utkání na nový ročník NHL dvěma góly k vítězství Montrealu nad Floridou 6:2.

Gólman Tomáš Vokoun odchytal v dresu poražených Panthers úvodní dvě třetiny a opouštěl branku za stavu 1:2, poté co jej překonal také další krajan, obránce Jaroslav Špaček, a v oslabení právě Plekanec.

Kubalík se v dresu Columbusu zaskvěl hattrickem
Bitkař Kočí nestihne start NHL. Soupeř mu zlomil čelist

Florida v Montrealu vedla díky přesilovkové trefě Davida Boothe z deváté minuty, ale ještě v úvodní části Canadiens stav otočili. V 16. minutě tečoval Špačkovu střelu za Vokounova záda nešťastně obránce Dmitrij Kulikov. Pak ujel Plekanec ve vlastním oslabení po pravé straně, když jej křižoval bek Bryan McCabe, objel branku a zasunul puk bekhendem Vokounovi k pravé tyči.

Do závěrečného dějství nahradil českého hrdinu květnového mistrovství světa v Německu Jacob Markström a dvacetiletý nováček inkasoval během čtyř minut tři branky ze sedmi střel.

Price tentokrát diváci podpořili

Gólem na 4:1 se prosadil střelou zápěstím také Plekanec. Rozdílné pocity než Markström měl po konečném výsledku 6:2 domácí gólman Carey Price. V předchozích dvou zápasech inkasoval za 90 minut ze 40 střel deset branek, tentokrát se předvedl v lepším světle.

Po úvodním zápase s Bostonem dávali diváci Canadiens najevo nespokojenost s Priceovým výkonem nespokojeným bučení, tentokrát stáli za ním. "Je to příjemné, ulehčili to tak mně i mým spoluhráčům," řekl Price k atmosféře, kterou vytvořilo 21.273 fanoušků v Bell Centre.

Třiadvacetiletý Price dostal v létě přednost před slovenským hrdinou letošního play off Jaroslavem Halákem, jenž byl vyměněn do St. Louis. "Tak by to mělo být, je to mladý, talentovaný kluk a potřebuje podpořit, bude tady v této sezoně proto, aby nám pomohl," doplnil Plekanec.

Porážce Atlanty na ledě Nashvillu 1:2 nezabránil gólman Ondřej Pavelec, který pochytal celkem 29 střel. Ve čtvrté minutě jej překonal Sergej Kosticyn a po vyrovnání Thrashers rozhodl v 52. minutě v přesilové hře Sea Weber.

Toronto - Buffalo 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
6. a 15. Kessel, 29. a 51. Kuljomin, 50. Hanson - 24. a 53. z tr. střílení Gerbe, 4. Stafford, 36. Leopold.

Montreal - Florida 6:2 (2:1, 0:0, 4:1)
19. a 44. Plekanec, 16. Špaček, 41. Pyatt, 45. White, 60. Cammalleri - 9. Booth, 59. Weiss.

Nashville - Atlanta 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)