Boleslav bez Výborného srovnala krok s Hradcem, Plzeň uniká Olomouci

15. 3. 2016 20:18
Hokejisté Plzně vyhráli ve druhém utkání čtvrtfinále play off extraligy nad Olomoucí 4:2 a v sérii na čtyři vítězství vedou 2:0 na zápasy. To Mladá Boleslav ve druhém duelu na půdě Hradce uspěla a sérii vyrovnala.
Radující se hráči Mladé Boleslavi.
Radující se hráči Mladé Boleslavi. | Foto: ČTK

Plzeň, Hradec Králové - Hokejisté Plzně vyhráli ve druhém utkání čtvrtfinále play off extraligy nad Olomoucí 4:2 a v sérii na čtyři vítězství vedou 2:0 na zápasy. Indiáni sice prohrávali po brance Romana Ráce, ale ještě v úvodní třetině vyrovnal Miroslav Preisinger a v závěru druhého dějství otočili na 3:1 Branislav Kubka a Miroslav Indrák. V závěrečné power play snížil Tomáš Houdek, trefil se však i Tomáš Svoboda. Souboj pokračuje v pátek a v sobotu v Olomouci.

Druhé dněšní čtvrtfinále mezi domácím Hradcem a Mladou Boleslaví skončilo výhrou hostů 4:3 po prodloužení. Sérii je tak vyrovnaná.

Plzeň začala aktivně, ale vyloženou šanci si nevytvořila. V páté minutě naopak udeřila Olomouc, když se rychlém brejku trefil z pravého kruhu Rác.

Ve 13. minutě pomohla hostujícímu Konrádovi tyč po Kubalíkově teči Pulpánovy střely. Za minutu už Plzeň vyrovnala. Hrňa našel Preisingera, který po blafáku do bekhendu zasunul puk k levé tyči.

Druhá třetina nabídla hostům řadu přesilovek, ale Olomouc potvrdila, že byla v jejich využívání nejhorším týmem základní části. Při Hrňově pobytu na trestné lavici kryl Machovský Skrbkův pokus. Po vyloučeních Johnsona a Kratěny odolali Indiáni i půl minuty ve třech proti pěti.

Když byli domácí v pěti, zahrozili Johnson, Sklenička a v přečíslení neuspěl ani Lev. Ve 36. minutě se strhla u olomoucké branky potyčka a pro hosty z této situace vyplynula další početní výhoda. Plzeň se znovu ubránila a v 37. minutě udeřila. Kubkovi nabil Kracík a slovenský bek po přesné ráně k levé tyči slavil svou první trefu v sezoně.

Ve 38. minutě projel až před Konráda Pulpán, při zakončení olomouckého brankáře srazil a hosté se šli mstít. Místo přesilovky tak Moravané hráli nakonec v oslabení a znovu inkasovali. První šanci ještě nevyužil Lev, ale o chvilku později se prodral před Konráda Indrák a upravil na 3:1.

Hosté začali hrát 145 vteřin před koncem power play. Houdek sice 76 sekund před koncem ještě vykřesal pro Hanáky naději, ale v čase 59:46 dovršil výsledek do prázdné branky Svoboda.

Mladá Boleslav srovnala i bez Výborného

Hráči Mladé Boleslavi vyhráli druhý čtvrtfinálový zápas na ledě Hradce Králové 4:3 v prodloužení a vyrovnali stav série na 1:1. Domácí sice dokázali dvakrát smazat manko, v čase 61:14 však duel rozhodl obránce Marek Trončinský.

Hosté nastoupili už bez zraněného kapitána Výborného, kterému pondělní Köhlerův faul ukončil sezonu i kariéru, i bez Urbana, jenž dostal trest za následný atak na hradeckého útočníka. Do duelu nezasáhl ani Köhler, jenž obdržel čtyřzápasový distanc.

Úvod Mladé Boleslavi vyšel skvěle. Zatímco v prvním čtvrtfinále hned v první minutě inkasovala, tentokrát se po 16 sekundách dostala do vedení. Po samostatné akci se prosadil Klepiš.

Východočechy však úspěch hostů nepoznamenal a opět byli střelecky aktivnější. Při Hykově vyloučení Pilař trefil jen tyč a další slibné šance domácí nevyužili. Naopak hosté hned první přesilovou hru proměnili v druhý gól, Kacetla prostřelil z ideální pozice mezi kruhy Jarůšek.

Poté se na ledě začalo jiskřit a po atacích na Ritticha bylo k vidění hned několik šarvátek. V nejvýraznější bitce Vantuch jasně vyhrál nad Lencem.

Na začátku druhé třetiny mohl zvýšit Bárta, z trestného střílení však Kacetla nepřekonal. V přesilové hře se podařilo domácím snížit, Ritticha překonal ve 33. minutě Ihnacak. Vyrovnat mohl Kudrna, v dobré střelecké pozici však nemířil přesně.

Nedisciplinovanost Mladé Boleslavi pomohla domácím i k vyrovnání. Trončinský si sice na trestné lavici odseděl celé dvě minuty, krátce po jeho návratu na led však přesně zacílil Pláněk. Ve 41. minutě tak bylo vyrovnáno.

Hosty však ztráta náskoku neotřásla a pohotově tečující Pacovský získal Mladé Boleslavi vedení zpět. Hradečtí se poté tlačili opět za vyrovnáním, Rittich salvě střel odolával až do 57. minuty, kdy Dej tečoval Dietzův pokus a vyrovnal. Gól slovenského reprezentanta musel potvrdit videorozhodčí. Zápas se tak musel prodlužovat. Již v 62. minutě rozhodl Trončinský.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

Plzeň - Olomouc 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Preisinger (Hrňa, T. Svoboda), 37. Kubka (Kracík), 39. Indrák (Lev, Kracík), 60. T. Svoboda (Kratěna, Jeřábek) - 5. Rác (Pekr, Kucharczyk), 59. Houdek (Buc). Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 12:9, navíc Vodný (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6153. Stav série: 2:0.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Buc, Herman, Holec - Eberle, Řípa, Vodný - Skladaný, Húževka, T. Mikúš - Pekr, Rác, Kucharczyk. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Ihnacak (Courchaine, Červený), 41. Pláněk (Šimánek, Kukumberg), 58. Dej (Dietz, Bednář) - 1. Klepiš (Pacovský, Voráček), 11. Jarůšek (Pacovský), 43. Pacovský (Rýgl, Klimenta), 62. Trončinský (Lenc). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:9, navíc Vantuch - Lenc oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6031. Stav série: 1:1.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Dietz - Bednář, Mertl, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - J. Kudrna, Kukumberg, Šimánek - Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík a V. Sýkora.

Mladá Boleslav: Rittich - Robar, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Rýgl - Klimenta, Klepiš, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - Jarůšek, Bárta, L. Pabiška - Ďurač, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.