Plzeň je v semifinále, rozhodla dvě minuty před koncem

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 3. 2012 20:50
Semifinále: Plzeň-Kometa, Pardubice - Liberec

Plzeň - Hokejisté Plzně se stali posledním semifinalistou letošního ročníku play off hokejové extraligy. V rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinále se Zlínem zvítězili 4:2, a celkově tedy výhrali dramatickou sérii 4:3.

O vítězství "Indiánů" rozhodl 124 sekund před koncem třetí třetiny Nicholas Johnson.

Tímto zápasem se také rozhodlo o složení semifinálových dvojic. Plzeň se utká s Kometou Brno, která ve čtvrtfinále vyřadila vítěze základní části Spartu, druhou dvojici pak tvoří Pardubice a Liberec.

Rozhodující duel Plzně se Zlínem jsme sledovali ZDE
Komeťáci se nemusejí bát, finále by se hrálo v Rondu
Pardubice čtyřikrát doháněly, semifinále trefil Rákos

V první třetině se hrál dynamický hokej z obou stran, ovšem branka padla jen do sítě Adama Svobody. Michal Důras totiž z pravého kruhu nadvakrát dostal puk do sítě, i když mu nejspíš přitom pomohla i teč plzeňských beků.

"Indiány" nepříznivé skóre pořádně nabudilo a do druhé třetiny vlétli tak, že Zlín nevěděl kam dřív skočit. Vyrovnání se ovšem Plzeň dočkala až poté, co jeden z "Beranů" posunul úmyslně branku a v následné přesilovce se prosadil Radek Duda, jenž tečoval nahození Vykoukala od modré.

Stejný prohřešek ovšem stál i za dalším gólem Zlína. Hosté se totiž ve 34. minutě osmělili za soupeřovu modrou čáru a kvůli držení a právě úmyslnému posunutí brány si zahráli hned dvojnásobnou přesilovku. Tu proměnili již po 22 sekundách zásluhou Lukáše Galvase.

Plzeň se nicméně po vypršení oslabení vrátila ke svému tlaku a odměnou jí byla další přesilovková trefa. V 38. minutě srovnal na 2:2 jiří Hanzlík.

Třetí třetina nabídla opět jinou podívanou. Oba týmy, vědomé si důležitosti této dvacetiminutovky, totiž hrály velmi opatrně. I tak ale bylo k vidění několik slušných šancí včetně neplatné branky Petra Lešky, jehož trefu neuznali sudí pro posunutou branku.

Nicméně ve chvíli, kdy se zdálo, že o postupujícím rozhodne jako včera v Pardubicích prodloužení, přišla z ničehož nic trefa důrazného Nicholas Johnsona, který se prosadil po dobré práci Hanzlíka pouhé dvě minuty před koncem.

"Berani" poté ještě zkusili hrát bez brankáře, ale dnes power play k úspěchu nevedla. Do prázdné branky totiž na konečných 4:2 upravil Radek Duda.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Duda (Vykoukal, Modrý), 38. Jiří Hanzlík (Vlasák, Martin Straka), 58. Johnson (Jiří Hazlík, Martin Straka), 60. Duda - 17. Důras (Linhart), 34. Galvas (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Minář, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 8236 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.

Sestavy:

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, Jeřábek, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, Kaberle - Duda, Martin Straka, Kratěna - Stránský, Jan Kovář, Pletka - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Havlíček, M. Heřman, Andrašovský - Vlasák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.

Zlín: Horčička - Zámorský, Galvas, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Řezníček - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, Čech - Finsterle, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.