reklama

Plzeň posílí Bližňák, Kašpařík míří do Mladé Boleslavi

Mario Bližňák v dresu slovenské hokejové reprezentace Mario Bližňák v dresu slovenské hokejové reprezentace autor: Reuters
Slovenský útočník Mário Bližňák se stal novou posilou hokejistů extraligové Plzně.

Plzeň - Slovenský útočník Mário Bližňák se stal novou posilou hokejistů extraligové Plzně. S vedením Západočechů podepsal kontrakt do konce sezony. Klub naopak opouští jiný forvard Pavel Kašpařík, který odchází do Mladé Boleslavi. Plzeň potvrdila změny v kádru na svém webu.

Sedmadvacetiletý Bližňák, na jehož kontě je i šest startů a gól v zámořské NHL v dresu Vancouveru, hrál dosud za Slovan Bratislava v Kontinentální lize. S extraligou má už ale zkušenosti, neboť před odchodem do Slovanu hájil v ročníku 2011/12 barvy Sparty. Prožil tehdy úspěšnou sezonu, když za 57 startů včetně play off nasbíral 34 bodů (14+20) a dostal se do slovenské reprezentace, s níž si zahrál i na mistrovství světa.

Právě Sparta údajně měla o svého bývalého hráče také zájem, ve hře o služby útočníka, který touží po větším herním vytížení, než měl poslední dobou ve Slovanu, byly i další české kluby včetně Mladé Boleslavi.

Středočeši však na celé transakci rovněž vydělali. S Bližňákovým příchodem se Plzeň dohodla na ukončení spolupráce se zkušeným útočníkem Kašpaříkem. Pětatřicetiletý centr, jenž loni nechyběl u zisku mistrovského titulu, který v minulosti získal už třikrát se Spartou, odchází právě do Mladé Boleslavi na hostování do konce sezony. V ní dosud zasáhl do 14 utkání a připsal si gól a dvě nahrávky.

"Nerad bych říkal, že je to náhrada za Michala Broše, pořád věříme, že se Michal brzy vrátí, ale bohužel nejsme v pozici, kdy bychom si mohli dovolit v klidu čekat," uvedl na klubovém webu mladoboleslavský sportovní ředitel Jaromír Látal. Broš se zotavuje od konce listopadu z již třetího otřesu mozku v sezoně.

"Pavel je zkušený hráč a šikovný centr, který je velmi dobrý na buly," pochvaloval si Kašpaříkův příchod Látal. "Tým má teď dva dny volno, znovu se sejde na trénink ve středu a na něm už budeme s Pavlem poprvé počítat," nastínil Látal.

V minulosti působil Kašpařík v tuzemské nejvyšší soutěži krátce v Havířově, oblékal rovněž dres Karlových Varů, Zlína, Liberce a Českých Budějovic.

reklama