Plzeň přestřílela Stavanger a postupuje do play off Ligy mistrů

8. 9. 2016 20:58
Hokejová Plzeň zvládla závěrečný zápas v základní skupině hokejové Ligy mistrů proti norskému Stavangeru Oilers a postupuje do play off.
Dominik Kubalík
Dominik Kubalík | Foto: ČTK

Plzeň - Hokejisté Plzně díky dnešní domácí výhře 6:4 nad Stavangerem Oilers postoupili do play off Ligy mistrů. Norského mistra v přímém souboji o druhé místo ve skupině J Indiáni zdolali díky vynikající střelecké produktivitě, k níž svojí čtvrtou trefou v Lize mistrů zavelel kanonýr Dominik Kubalík. Ve 32. minutě vedla Škoda 6:2.

Domácím vyšel dokonale vstup do utkání a již po 18 vteřinách otevřel skóre po rychlé akci celého prvního útoku bekhendovým zakončením mezi betony gólmana Holma Kubalík. Norskému týmu se ale podařilo v sedmé minutě díky přesilovkové trefě Soarese pod horní tyč vyrovnat.

Další šance Oilers už gólman Indiánů Machovský zlikvidoval a v deváté minutě udeřili jeho spoluhráči během početní výhody. Po nabídce Kracíka od zadního mantinelu se totiž zblízka prosadil Indrák. V závěru úvodní třetiny navíc Indiáni využili i druhou přesilovou hru, když ranou švihem přesně do pravého horního rohu zvýšil Lev na 3:1.

V úvodu prostřední části potrestal zaváhání obrany hostů Stach a proměněným samostatným únikem vyhnal Holma z branky. O 66 vteřin později ale inkasoval i jeho náhradník Smith, když ho překonal nahozením z levé strany Pulpán. Před polovinou utkání se povedlo při přesilovce snížit střelou z mezikruží Van Guilderovi, ve 32. minutě však Koreis šikovnou tečí Kubkova nahození přidal šestý plzeňský gól. Domácí poté hráli až příliš na krásu a 34 vteřin před druhou sirénou je za to potrestal Kissel výjezdem z pravého rohu, který zakončil přesnou střelou.

Do závěrečné dvacetiminutovky naskočili hosté se snahou snížit na rozdíl dvou branek a to se jim ve 45. minutě díky přesilovkové dorážce Soberga podařilo. Následně ale nedokázali zužitkovat čtyřminutové vyloučení Špačka a Indiáni si už důležitou výhru i přes závěrečnou power play Norů pohlídali.

Hokejová Liga mistrů - skupina J:

HC Škoda Plzeň - Stavanger Oilers 6:4 (3:1, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. D. Kubalík (Indrák, Kracík), 9. Indrák (Kracík, Čerešňák), 16. Lev (Johnson), 25. Stach (D. Kubalík), 26. Pulpán (Schleiss, Koreis), 32. Koreis (Kubka, F. Suchý) - 7. Soares (Salsten, Soberg), 29. Van Guilder (Kunes, Kissel), 40. Kissel (Scott, Macaulay), 45. Soberg (Salsten, Humphries). Rozhodčí: Bauer (Něm.), Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:3. Diváci: 1934.

Sestava Plzně: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Moravčík, M. Špaček, Kubka, Kvasnička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Stach, T. Svoboda - Lev, Kodýtek, Johnson - F. Suchý, Koreis, Schleiss. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.