reklama

Plzeň s odvoláním neuspěla. Modrý bude 4 zápasy chybět

Jaroslav Modrý Jaroslav Modrý autor: hcplzen.cz
VIDEO Modrý sekl v neděli proti Kladnu Kafku

Praha - Disciplinární komise APK LH potvrdila plzeňskému bekovi Jaroslavu Modrému pětizápasový distanc za faul na kladenského Petra Kafku v nedělním utkání 50. kola extraligy, v němž si Středočeši připsali výhru 4:0.

Nevyhověla tak žádosti západočeského klubu o snížení postihu, proti kterému podala Plzeň odpor. Proti čtvrtečnímu rozhodnutí se klub může ještě odvolat k odvolací komisi.

Modrý, který absentoval už v úterní dohrávce na ledě Mladé Boleslavi (4:5 v prodloužení), tak bude svému týmu chybět ve zbývajících dvou zápasech základní části a ve dvou zápasech čtvrtfinále play-off.

Čtěte také:
Sparta má Prezidentský pohár, Třinec půjde do play off
Sparta porazila Litvínov, ten si zahraje jen o udržení
Hokejový svaz odmítl návrh APK na novou smlouvu

K naprosto zbytečnému přestupku došlo v poslední minutě, když už bylo o osudu utkání dávno rozhodnuto. Kladenský útočník Kafka uháněl sám na plzeňského brankáře Adama Svobodu, dojet se jej snažila dvojice obránců St. Pierre - Modrý.

Zatímco St. Pierre se už ani příliš nesnažil Kafkovi v zakončení zabránit, Modrý se z pravé strany přiřítil a nešetrně soupeře zezadu sekl.

Za tento zbytečný zákrok nařídili rozhodčí trestné střílení (které však Kafka neproměnil) a Modrého poslali s vyšším trestem do kabin.

Faul Modrého (číslo 44) si prohlédněte ZDE (zdroj: youtube.com):

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

reklama