Plzeň si odvezla z posledního Chomutova všechny body

28. 11. 2013 19:55
Plzni vynesly zlepšené výkony postup na třetí místo
Plzni vynesly zlepšené výkony postup na třetí místo | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Plzně potvrdili zlepšenou formu i nad ledě Chomutova, který v předehrávce 25. kola extraligy porazili 2:1.

Západočeši si upevnili třetí místo, Piráti zůstávají s velkým odstupem poslední.

Chomutovští už nastoupili s novou posilou, kanadským útočníkem Bomersbackem, který před časem působil právě v Plzni. Tomu však obnovená premiéra pořádně zhořkla už ve 2. minutě, kdy byl u prvního inkasovaného gólu Hollwega.

Už o tři minuty později však domácí srovnali, střelou od modré využil přesilovku Balej. Chomutov vyrovnání povzbudilo a do konce první části byl aktivnější. Ale i v největší šanci Divíšek skvělého Machovského nepřekonal.

Postupně se však projevil rozdíl v kvalitě obou celků a otěže zápasu převzala Plzeň. Ve 25. minutě se favorit prosadil podruhé. Šest sekund po skončení přesilovky uspěl s bekhendovým pokusem Sýkora.

Piráti se snažili o vyrovnání, ale neujal se ani závěrečný tlak, a tak si připsali jedenáctou porážku z posledních dvanácti zápasů.

Předehrávka 25. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Balej (Krstev, J. Mrázek) - 2. Hollweg (T. Sýkora), 25. T. Sýkora (Dvořák, J. Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora, Kubinčák (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3167.

Chomutov: M. Růžička - Novák, Pulpán, Krstev, J. Mrázek, Šulák, Rutta, Bartejs - D. Hruška, J. Straka, Hřebejk - Balej, Divíšek, Bartečko - Bomersback, Kämpf, Kubinčák - Šagát, Sikora, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.
Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, Marcel, J. Jeřábek, Boháč - J. Sýkora, Kašpařík, Lev - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Vlček. Trenéři: Razým a Michal Straka.

1. Sparta Praha 24 18 1 1 4 104:41 57
2. Hradec Králové 24 10 7 3 4 62:48 47
3. Plzeň 25 12 3 3 7 63:57 45
4. Třinec 24 12 2 1 9 70:64 41
5. Zlín 24 9 4 4 7 65:59 39
6. Brno 24 11 2 2 9 54:48 39