Plzeň si vynutila sedmý zápas. Pardubice skolil Vostřák

13. 3. 2009 19:40
HC Lasselsberger Plzeň - HC Moeller Pardubice 3:1
Hokejisté Plzně si vynutili sedmý čtvrtfinálový zápas
Hokejisté Plzně si vynutili sedmý čtvrtfinálový zápas | Foto: Zuzana Hronová

Plzeň - Naděje hokejistů Plzně na zisk extraligového titulu stále žije. Západočeši porazili v pátečním šestém čtvrtfinálovém střetnutí na svém ledě Pardubice 3:1 a vyrovnali tak stav dosavadní série na 3:3

Kdo tedy z vyrovnané dvojice nakonec postoupí do semifinále se ukáže až v neděli, kdy sedmé rozhodující střetnutí uvidí pardubická ČEZ Aréna.

Hosté vstupovali do zápasu s vědomím, že v případě vítězství by už mohli slavit postup mezi nejlepší čtyři týmy. A byli to právě oni, kteří měli první větší šanci, ovšem Kolářova střela branku Chábery těsně minula.

Rozvlnit domácí síť mohl po něm i Píša, jenže ani on neuspěl.

O chvíli později proto udeřilo na druhé straně. Během přesilové hry se napřáhl mezi kruhy Pavel Vostřák a tvrdou ranou otevřel účet zápasu.

Východočeši mohli brzy vyrovnat, jenže Libor Pivko z bezprostřední blízkosti branku netrefil a neuspěli ani Rákos s Koukalem, jež si pro změnu vylámali zuby na Cháberovi.

Další Vostřákovu trefu potvrdil až videorozhodčí

Domácí mohli zvýšit náskok na začátku druhého dějství, ale po úniku dva na jednoho střílel zakončující Kracík vedle.

Pardubice byly nejblíž vyrovnání v devětadvacáté minutě, kdy Jan Kolář skvěle oklamal obránce Smreka a následnou střelou švihem orazítkoval jen tyč.

Z následného protiútoku pálil nebezpečně také Vlasák, ovšem ani gólman Lašák se nenechal zahanbit. Slovenský brankář byl znovu překonán až o něco později, kdy ho po Tomasově vyhraném buly zaskočil pohotovou střelou Martin Adamský.

Hosté nezvládali další minuty zejména psychicky a častým vylučováním se připravovali o chvíle, ve kterých se mohli pokusit snížit. Navíc během další početní výhody našel Straka najíždějícího Vostřáka a ten zvýšil už na 3:0.

Jeho druhou branku v zápase však musel potvrdit až videorozhodčí, neboť se zdálo, že Lašák jeho tvrdou střelu chytil. Opakované záběry však ukázaly, že lapačka hostujícího gólmana již překročila v inkriminovaný okamžik brankovou čáru.

Plzeň se pak snažila v poslední části pohlídat svůj vypracovaný náskok a Pardubice se nakonec zmohly jen na snížení, když šest minut před koncem korigoval konečný výsledek Koukal.

Na třetí porážce Východočechů v sérii nezměnila nic ani závěrečná hromadná bitka několika hráčů, kterou pak v ochozech neunesli i někteří domácí fanoušci.