reklama

Růžička: Plzeň byla hladová, je to tu pro nás zakleté

S 24 body nejproduktivnější muž soutěže Martin Růžička teprve podruhé v sezoně nebodoval S 24 body nejproduktivnější muž soutěže Martin Růžička teprve podruhé v sezoně nebodoval autor: hcocelari.cz
Ze souboje dvou aktuálně nejlepších celků Tipsport extraligy vzešli vítězně hokejisté Škody Plzeň, kteří na svém ledě v rámci 13. kola porazili dosud vedoucí Oceláře Třinec 4:2.

Plzeň - Ze souboje dvou aktuálně nejlepších celků Tipsport extraligy vzešli vítězně hokejisté Škody Plzeň, kteří na svém ledě v rámci 13. kola porazili dosud vedoucí Oceláře Třinec 4:2.

Indiáni se tak svému soupeři vzdálili na tři body, díky čemuž si vytvořili po první čtvrtině základní části velmi dobrou pozici.

"Není možné, abychom byli posraní"

Naopak Třinec i přes dva vstřelené góly sehrál svůj nejhorší part v této sezoně.

Bodově se tentokrát neprosadil nejproduktivnější hráč (15+9) soutěže Martin Růžička, navíc byl spolu s centrem prvního útoku Radkem Bonkem u všech čtyř inkasovaných branek svého týmu.

"Náhoda to určitě nebyla, že naše lajna byla u všech gólů Plzně. Prostě nám to dneska nešlo. Jsme první lajna a ta by měla jít příkladem ostatním, což se nám vůbec nepodařilo," přiznal Růžička novinářům.

Vyčítal sobě i celému mužstvu, že nezvládlo první třetinu, kterou Třinec prohrál 0:3.

"Není možné, abychom sem přijeli a byli zezačátku takhle posraní. Tím naším špatným začátkem jsme to soupeři hodně usnadnili," nebral si servítky Růžička, který teprve podruhé v sezoně nebodoval.

"Je to pro nás určitá facka a varování před nedělním zápasem v Pardubicích. Musíme tam začít hrát úplně jinak, být mnohem důraznější," dodal s 15 góly suverénně nejlepší střelec soutěže.

"Vůbec jsme za tou výhrou nešli"

Šestadvacetiletého útočníka mrzelo, že se jeho týmu opět nedokázalo zlomit špatnou bilanci na plzeňském ledě, kde se Třinci dlouhodobě nedaří. Prohrál tam už šestý zápas v řadě.

"V Plzni je to pro nás zakletý, vůbec si nedokážu vysvětlit, čím to je, že se nám tady dlouhodobě nedaří. Oni byli hladoví, kdežto my jsme za tím vůbec nešli," smutnil Růžička.

"Všechno se to rozhodlo v první třetině, nechápu, proč nám to nevyšlo. Vůbec si nemůžu vysvětlit, čím to, že nás tak přehrávali," doplnil odchovanec berounského hokeje.

Jeho mužstvo se sice od druhé třetiny zvedlo a začalo hrát s Plzní vyrovnaný hokej, na obrat ve skóre však podle Růžičky Třinec neměl.

"Po první třetině jsme si řekli, že se jim musíme vyrovnat v bojovnosti, ale už bylo pozdě, oni pak výborně drželi střední pásmo a moc šancí jsme neměli," přiznal třinecký útočník.

"Vůbec jsme nebrali, že to je souboj dvou nejlepších týmů a můj souboj s Tomášem Vlasákem o první místo v produktivitě. Chtěli jsme tu vyhrát jako kdekoli jinde, ale nešlo to," dodal Růžička.

"To, co předvádí Růža, je neuvěřitelné"

Velmi dobrou práci odvedl útok Jana Kováře s Jozefem Balejem a Václavem Pletkou, který Růžičku k ničemu nepustil. 

"To, co teď Růža předvádí, to je neuvěřitelné, to už se málokomu podaří. Proto jsme si na něj museli dávat obrovský pozor, je v laufu a hraje famózně," řekl dvaadvacetiletý reprezentant Kovář. 

Plzeňský centr dostal před týdnem se svými křídly na starost nejlepší kladenskou formaci s Jaromírem Jágrem. Stejně jako tehdy i nyní se nejlepší útok soupeře dostal k jedinému gólu.

"Jágr tehdy po zápase říkal, že byl nemocnej. Kdyby nebyl, tak tady vyhráli. Růžička je fantastickej, myslím si, že nikdo nedokáže to, co tady teď dokázuje on. Tohle už nikdo nezopakuje," doplnil Kolář.

Na výhře však podle něj má největší zásluhu finský brankář jeho týmu Tuukka Rask.

"Tuukka byl vynikající, ukázal, že sem do ligy vůbec nepatří. Chtěl bych, aby v NHL nezačali, ale chápu, že tihle kluci chtějí jít do NHL co nejdříve," poukázal na fakt, že se brankář Bostonu v případě startu NHL vrátí za moře.

"Musím ale říct, že pro nás mladý kluky to je obrovská škola sledovat, co tady Tuukka předvádí," dodal Kovář.

reklama