Plzeň ubránila výhru, série Budějovic zase skončila

11. 12. 2008 19:29
Plzeň - České Budějovice 3:2
Hokejisté Českých Budějovic pokračují v nevýrazných výkonech
Hokejisté Českých Budějovic pokračují v nevýrazných výkonech | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Plzeň - Hokejisté Plzně ubránili v předehrávce 31. kola O2 extraligy vítězství proti Českým Budějovicím. Západočeský tým si nakonec ve čtvrtek připsal tři body, i když Mountfield až do konce bojoval minimálně o bod.

Končí tak další, letos nepříliš často vídaná série svěřenců trenéra Ernesta Bokroše, kteří předtím neprohráli třikrát za sebou.

České Budějovice zůstávají dvanácté, naopak Plzeň se posunula díky lepšímu skóre už na šesté místo před Pardubice a Karlovy Vary.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Už úvod se jihočeskému týmu vůbec nepovedl, na konci šesté minuty si Redlihs sjel pro puk a napálil puk přímo k levé tyči. Netrvalo dlouho a hosté pykali podruhé. Vyloučení Vydareného potrestal ještě prudší ranou Vlasák.

Budějovice se přesto ještě v první třetině oklepaly - po první akci z patnácté minuty, kdy Humla vychytal Málek, se tři minuty před pauzou prosadil Lukáš Květoň. Také tady se jednalo o akci z přesilové hry.

V prostředním dějství pokračovali v lepším představení domácí, kteří několikrát ohrozili brankáře Kováře. A také se dočkali třetího gólu, když opět úřadovala první formace - Straka našel Vlasáka, ten puk nabídl volnému Fabušovi, jenž zvýšil na 3:1.

Snad nejzajímavější průběh potom nabídla poslední část. Už na jejím začátku pálil Jan Kovář, jenže jeho bratr v bráně Jihočechů si s tímto pokusem poradil. Na druhé straně zase zkoušel štěstí Melichárek, i tady ale zasáhl gólman.

Snížení na 2:3 se dočkaly Budějovice v 57. minutě. Vydarený tentokráte nahrával a Kůrka nedal Málkovi šanci. Následné drama už ale prodloužení nepřineslo, zvláště když se hostům nepovedla hra bez brankáře, při níž málem inkasovali.