reklama

Plzeňská noční můra: Prohra s Brnem, trmácení do Třince

Litvínovský brankář Volke stráví od středy do neděle v hokejovém autobuse asi osm hodin Litvínovský brankář Volke stráví od středy do neděle v hokejovém autobuse asi osm hodin autor: Jakub Šafránek
Cesty k playoff. Od 80 do 450 kilometrů

Praha - Do bitvy čtyř týmů o kýžené desáté místo v hokejové extralize může hlasitě promluvit i úmorná jízda přes celou republiku.

Bezmála tisícikilometrová ´válečná stezka´ na moravskopolské pomezí a zpět čeká v pátek a v sobotu ´indiány´z HC Plzeň 1929.

Do postelí se dostanou někdy kolem druhé třetí hodiny v noci. A v neděli večer se pustí doma do Zlína.

Z očekávané rány do svého biorytmu si ale zatím těžkou hlavu nedělají.

"Věříme, že ve středu vyhrajeme doma s Brnem, a budeme mít předkolo play-off už jisté," řekl aktuálně.cz plzeňský mluvčí  Jiří Světlík.

Jedenácté Brno ztrácí na osmou Plzeň šest bodů.

Brno, Litvínov a Vary se tolik ´nenarajzují´

Soupeřům Plzně ´ukousnou´ výjezdy na cizí stadiony mnohem méně času.

Pokud nenastanou dopravní komplikace, dorazí Brno do Plzně i na Kladno za dvě a půl až tři hodiny. "A vrátíme kolem půlnoci," upřesnil vedoucí mužstva Ota Železný.

Hokej: Slavia - Plzeň Plzeňský Hanzlík pocestuje do Třince a zpátky skoro půl dne Foto: hc-slavia.cz

Karlovy Vary hrají venku jen v Českých Budějovicích. V pátek. A zhruba 220 kilometrů zvládne řidič na necelé tři hodiny.

Přibližně stejně dlouho potrvá ve středu cesta do stejného města severočeskému Litvínovu. Absolvuje 250 kilometrů. 

"Tři hodiny v autobuse nejsou žádný problém," prohlásil litvínovský trenér Vladimír Kýhos.

Litvínov zamíří ještě na Kladno. Utká se s ním v neděli a ke stadionu ´poldinky´se dostane pouze za hodinu.

Vary i Litvínov by v Třinci spaly, Plzeň na otočku

Podle Světlíka vyrazí Plzeň do Třince pravděpodobně v pátek ráno. "Kdybychom tam jeli my, odcestujeme z Litvínova už ve čtvrtek a na Moravě přespíme," konstatoval Kýhos.

Kdo, kam a jak dlouho

  • Plzeň -Třinec: 450 kilometrů, téměř pět hodin
  • Litvínov - Budějovice: 250 kilometrů, asi tři hodiny
  • Litvínov - Kladno: 78 kilometrů, asi hodina
  • Brno - Plzeň: 300 kilometrů, dvě a půl hodiny
  • Brno - Kladno: 240 kilometrů, něco přes dvě hodiny
  • Karlovy Vary - Budějovice: 225 kilometrů, necelé tři hodiny

Stejně by se zachovaly i Karlovy Vary. "Cesta do Třince je pro nás ještě o tři čtvrtě hodiny delší než pro Plzeň," poznamenal karlovarský sportovní ředitel Bronislav Píša.

"Většinou tam odjíždíme den předem okolo dvou hodin odpoledne. Zastavíme se někde na jídlo, přespíme v hotelu a dopoledne se rozbruslíme."

Píša upozornil, že Plzni pomohla před cestou do Třince reprezentační přestávka.

"Hráči si odpočinuli. Kdyby jeli na severní Moravu bez reprezentační přestávky, pětihodinová cesta autobusem by jejich únavu zvýšila," vysvětlil Píša.

Dlouhé cesty bolí hlavně zraněné hráče

´Kodrcání´ po špatných tuzemských dálnicích a silnicích navíc neprospívá hráčům, kteří nastupují s drobnými zraněními.

"Nejhorší jsou cesty ze Zlína, Vítkovic nebo Třince zpátky po prohraných zápasech," svěřil se zkušený obránce Litvínova Radim Skuhrovec.

"Ne každý za sebou dovede zabouchnout dveře kabiny a zapomenout na všechno špatné. Domů pak přijdete někdy ve tři v noci, koukáte do stropu, a když to jde dobře, usnete někdy ve čtyři ráno.

Open Air 2011: Pardubice - Kometa Brno Brněnskou Kometu čekají dva zájezdy do Čech, ale dohromady nebudou delší než jediná cesta Plzně ´ven´ Foto: Jakub Šafránek

A druhý den v půl osmé jste většinou zase na nohách."

Když někdo leze po čtyřech, autobus mu nepřidá

A co hokejisté na dlouhých ´štrekách´dělají. "Někdo se dívá na video, někdo hraje karty a další třeba spí," prozradil Kýhos.

Hokejisté jezdí ´ven´ ve velkých pohodlných autobusech a mají v nich pro sebe většinou dvě sedadla. Jen někteří mladí hráči ´se tlačí´vedle sebe.

Píša uvedl, že karlovarští i ostatní hokejisté jsou na dlouhé cestování zvyklí. V zápasovém kolotoči úterý, pátek, neděle vesměs už jen trénují a regenerují.

"Ale stejně byly v letošní sezóně momenty, kdy už lezli po čtyřech. A takových chvílích  hodiny v autobusech nikomu nepřidají," shrnul Píša.

Litvínov míří do playoff, Spartě uštědřil 30. prohru sezony Litvínov míří do playoff, Spartě uštědřil 30. prohru sezony Prohlédněte zde

reklama