Plzeňský Pletka rozhodl v nájezdech, Brno vyhrálo 3:1

17. 3. 2012 22:00
Plzeň - Zlín 3:2 sn. Kometa - Sparta 3:1
Adam Svoboda
Adam Svoboda | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Sparta bude v pondělí čelit brněnskému mečbolu, protože prohrála s Kometou na svém ledě 1:3.

Na hraně je také Zlín, který v nájezdech podlehl Plzni 2:3 po samostatných nájezdech.

Nezvykle s Falterem v bráně vystartovala Sparta před svými fanoušky na brněnskou Kometu. Gólmanská dvojka domácích se od začátku zápasu držela dobře a odolávala atakům hostů.

Naopak na druhé straně musel jako první ze své sítě lovit puk brněnský Trvaj, když se před brankou dobře zorientoval Sacha Treile a poslal puk do odkryté klece.

Čtěte více:

Hokej ŽIVĚ: Mečboly získaly v play off Plzeň a Brno
Klukům jsem to pokazil, řekl Vlasák se slzami v očích
Nedvěd: Trochu to oslavíme, pak ale jdeme zase fárat

Úvod druhého dějství zase patřil hráčům Komety, kteří skóre vyrovnali. Konkrétně Robert Petrovický, který z brankoviště došťouchával do branky.

Ještě v závěru stejné třetiny hosté dokonali obrat. Přečíslení dva na jednoho zúžitkoval Radek Dlouhý a Brno vedlo 2:1.V poslední části si Sparta nevytvořila takovou převahu, aby jí přetavila ve vyrovnávací gól.

Zkoušela to i v šesti háčí bez gólmana, ale jediným výsledkem tohoto experimentu byl třetí a definitivní zásah Brna z hole Leoše Čermáka.

Pokud Sparta nechce jakožto držitel Prezidentského poháru vypadnout už ve čtvrtfinále, bude muset v pondělí v Brně bezpodmínečně vyhrát. Stav série je totiž 3:2 pro Kometu.

Plzeň měla zcela jistě ještě v hlavě pro ni nešťastný poslední zápas ve Zlíně. Tam totiž mohutně dotahovala a nakonec prohrála v prodloužení. Na soupeře tedy vlétla a také jako první slavila úspěch. Z dorážky se trefil Václav Pletka. To byla čtvrtá minuta. Za další dvě už bylo opět srovnáno. Zlínský kapitán Petr Čajánek si také přesně našel odražený kotouč.

Na pěkných pár desítek minut se síť nevlnila ani na jedné straně, i přesto ale bylo co sledovat. Ve 23. minutě shodili rukavice domácí Dvořák a hostující Řezníček a pustili se do sebe. Souboj, který by experti rozhodli až na body, nakonec rozhodčí neohodnotili tresty do konce utkání, oba hráči dostali pouze desetiminutové příděly.

Góly mužstva střílela znovu až ve třetí části. Nick Johnson ve 47. minutě dostral puk i spolu s obráncem a brankářem za brankovou čáru a Plzeň znovu vedla. Už už se zdálo, že by domácí mohli zvítězit v základní hrací době, ale kvůli povedené powerplay Zlína bylo necelou minutu a půl před koncem opět srovnáno. A znovu se trefil Čajánek.

V prodloužení hrály oba týmy opatrně a spíše jen čekaly na nájezdy. V těch byl jen jeden úspěšný střelec a to plzeňský Pletka, který tak dal domácím možnost v příštím zápase ve Zlíně ukončit čtvrtfinálovou sérii.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 1:3
(1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. S. Treille (Foster, Krstev) - 22. Petrovický (Vašíček, T. Svoboda), 40. Dlouhý (Jaroslav Svoboda, L. Čermák), 59. L. Čermák. Rozhodčí: Šindler, Kubuš - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 11.751. Stav série: 2:3.

Sparta:
Falter - Krstev, Sersen, Milam, Jan Hanzlík, Kasík, Philipp, od 21. navíc Husák - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - S. Treille, Foster, Y. Treille - Pacovský, Žálčík, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Balej, Petrovický, Koreis - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Švaňhal, H. Zohorna, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Pletka (Jan Kovář, Vykoukal), 47. Johnson (Jan Kovář, Duda), rozhodující sam. nájezd Pletka - 7. Čajánek (Galvas), 59. Čajánek (Leška, Veselý). Rozhodčí: Hribik, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9, navíc Dvořák, Frolo - Řezníček všichni 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7049. Stav série: 3:2.