Karlovy Vary deklasovaly rekordními osmi góly Mountfield

25. 11. 2012 20:45
Hokejisté Plzně zdolali ve 25. kole v souboji prvního s druhým Zlín 4:2 a upevnili si vedení v extralize.
Hokejisté Karlových Varů uštědřily českobudějovickému Mountfieldu osmigólový debakl | Foto: www.hokejkv.cz

Plzeň - Hokejisté Škody Plzeň zdolali ve 25. kole Tipsport extraligy v souboji prvního s druhým PSG Zlín 4:2 a upevnili si vedení v soutěži. Zlín tak prohrál venku po devíti výhrách v řadě a promarnil šanci se bodově na indiány dotáhnout.

Na druhou příčku před Zlín se tak o skóre posunula Kometa Brno, která na domácím ledě porazila 7:3 Bílé Tygry z Liberce.

Na čtvrtou příčku pak klesli Rytířa z Kladna, kteří prohráli na ledě Vervy Litvínov 3:5, když si připsali pátou porážku z posledních šesti zápasů. Litvínov naopak bodoval podeváté z posledních deseti zápasů a bodově se dotáhl právě na Kladno.

O bod zpět jsou hokejisté pražské Slavie, kteří gólem z 59. minuty vyhráli 2:1 na ledě Ocelářů z Třince a v tabulce přeskočili právě svého soupeře.

Střelnici na svém ledě si otevřeli hokejisté Energie Karlovy Vary, kteří deklasovali 8:0 Mountfield České Budějovice a dostali se na 11. místo. Naopak Mountfield, který má stejně bodů, se propadl na 13. příčku.

Poprvé od pátého kola se na příčky zajišťující play off posunula pražská Sparta, která vyhrála na ledě ČSOB Pojišťovny Pardubice 4:2.

Indiáni rozhodli ve třetí třetině

Duel se hrál netradičně už od 14:00, protože Zlín čeká hned v pondělí domácí předehrávka 27. kola s pražskou Slavií.

Domácí se museli obejít bez finského brankáře Tuukky Raska, který v neděli odjel za rodinou do své vlasti.

Od úvodního vhazování se ale tlačili dopředu, během prvního střídání ovšem zlínský gólman Sedláček dokázal svým levým betonem zasáhnout proti bekhendovému zakončení osamoceného Gulaše.

Z protiútoku zahrozil tečí Köhler, ale Raskův nástupce Mazanec dokázal ještě včas zareagovat. Ve 12. minutě však po akci prvního útoku, který zakončoval Balaštík již inkasoval.

Domácí dlouho nemohli vyzrát na výborně chytajícího Sedláčka, ten poprvé kapituloval až ve 34. minutě, když jej překonal důrazný domácí Indiál Balej.

Svým gólem nastartoval domácí do třetí části, ve které Berani inkasovali ještě třikrát, když vítěznou branku vstřelil v 51. minutě Gulaš. O tři minuty později pojistil domácí vítězství a vedení v tabulce jako správný vůdce kapitán Straka.

Kometa vyhrála i s okleštěným týmem

Hokejisté Liberce po prohře na ledě Komety Brno ztrácejí z posledního místa na trojici týmů před sebou už pět bodů.

Trenér Komety Zdeněk Venera sice dal dohromady tři kompletní pětky, protože postrádal sedm hráčů ze sestavy, přesto se Brňané od začátku na svého soupeře vrhli s velkým elánem a už v polovině zápasu bylo o vítězi rozhodnuto.

Po čtvrtém inkasovaném gólu sice Marka Pince v liberecké brance nahradil Tomáš Vošvrda, ani on však dalšímu přídělu branek nezabránil.

Dvě branky Komety zaznamenal ofenzivně laděný bek Tomáš Žižka, tři body za branku a dvě asistence si připsal útočník Miloslav Hořava.

Za Liberec dvakrát skóroval Jan Víšek a Petr Nedvěd zaznamenal gól a dvě přihrávky.

O prohře Kladna rozhodla Jágrův kiks

Přestože Jaromír Jágr vstřelil na ledě Litvínova dva góly a na jeden nahrál, v 58. minutě po jeho hrubce na útočné modré čáře rozhodl v oslabení o výhře Litvínova kapitán Vervy Michal Trávníček.

Rytíři tak prohráli pátý z posledních šesti zápasů po reprezentační pauze.

Přestože Jágr poslal Kladno dvakrát do vedení, Verva vždy dokázala záhy vyrovnat. A když potřetí v zápase poslal Rytíře do vedení Plekanec, hned vzápětí srovnal Martynek.

Když už se zdálo, že si oba týmy rozdělí body, vystihl Posmyk špatnou rozehrávku Jágra, předložil puk do jízdy Trávníčkovi, jenž blafákem překonal brankáře Cháberu.

Prohrou se tak s týmem rozloučil obránce Marek Židlický a zřejmě i útočník Jiří Tlustý, který však kvůli zraněnému zápěstí zápas vynechal.

Bednář rozhodl v předposlední minutě

Čtvrté vítězství za sebou si díky výhře 2:1 v Třinci připsali na své konto hokejisté pražské Slavie.Vítězný gól zaznamenal v čase 58:32 Jaroslav Bednář, který se tak trefil i ve druhém zápase po návratu do Slavie.

Oceláři, kteří prohráli třetí z posledních čtyř utkání a poprvé opustili elitní šestku tabulky, sice vedli poté, co nejlepší kanonýr soutěže Martin Růžička ve 30. minutě proměnil trestné střílení po faulu Bednáře, a zaznamenal tak 24. branku ve 24. zápase sezony.

Ve 48. minutě však po akci Jelínka vyrovnal Krenželok a v předposlední minutě po přiťuknutí Sklenáře rozhodl o třech bodech pro Slavii Bednář.

Oceláři sice v poslední minutě uzavřeli hosty při hře bez brankáře v jejich pásmu, ale ze závarů vyrovnání nevytěžili.

Energie se postarala o rekord sezony

Karlovarští Energetici se osmi góly do sítě Českých Budějovic postarali o rekordní výhru této sezony.

Připsali si tak čtvrté vítězství z posledních pěti utkání po reprezentační přestávce, kdy je vede nový trenér Richard Žemlička.

Naopak Mountfield i se čtyřmi posilami z NHL prohrál potřetí za sebou.

Západočeši zahájili kanonádu už v 15. vteřině utkání, kdy se trefil Nosek a už ve třetí minutě zvýšil skóre Pech.

Brankostroj však rozjeli až ve druhé třetině, kdy se trefili hned pětkrát. Po čtvrtém inkasovaném gólu ve 31. minutě trenér Mountfieldu Draisaitl poslal do brány místo Kantora Lakosila, ale ten do konce třetiny inkasoval ještě třikrát.

Ve třetí třetině sice zneškodnil trestné střílení Zucker, v 54. minutě však inkasoval, když trestné střílení tentokrát proměnil Kumstát.

Čisté konto se naopak podařilo udržet domácímu brankáři Závorkovi, který si připsal druhou nulu za poslední tři zápasy.

Sparta je po 20 kolech v elitní desítce

Už popáté z posledních šesti zápasů pod vedením staronového trenéra Josefa Jandače hokejisté Sparty zvítězili, a poprvé od pátého kola se tak posunuli do elitní desítky.

Naopak hokejisté Pardubic si po prohře 2:4 připsali ve čtrnáctém domácím zápase v sezoně už devátou porážku a z posledních pěti zápasů si připsali čtvrtou prohru.

Sparta sice už od 2. minuty zásluhou branky Buchteleho prohrávala, v polovině zápasu však vyrovnal Pacovský a rozhodující ránu uštědřil Pardubicím tři sekundy před koncem druhé třetiny Ivan Rachůnek.

Hlavní podíl na výhře Sparty však měl útočník Petr Ton, který jeden gól vstřelil a na ostatní tři branky nahrál.

Vítkovice prohloubily zkázu Chomutova

Série čekání na výhru za tři body v podání Chomutova se prodloužila na sedm zápasů.

Na ledě Vítkovic prohráli Piráti 0:5, když čtyři góly inkasovali v rozmezí sedmi minut,

Naopak brankář Roman Málek, který se vrátil do branky po pěti zápasech, vychytal třetí čisté konto v sezoně.

Vítkovice tak dosáhly pod novým trenérem Peterem Oremusem v šestém utkání čtvrté výhry.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 34. Balej (Jan Kovář, Kratěna), 43. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 51. Gulaš (Vlasák, Marušák), 54. Martin Straka (Gulaš) - 12. Balaštík (Leška, Köhler), 57. Okál (Melenovský, Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5658.
Plzeň:
Mazanec - Marušák, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Johnson, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Havlíček, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Zlín:
Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Šlahař, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. D. Nosek (Kumstát, Zaťovič), 3. Pech (Kumstát), 26. J. Doležal (V. Polák, Vachovec), 31. Zucker (Gulaši), 32. Vachovec (J. Doležal, J. Drtina), 34. V. Polák, 37. Skladaný (Košťál, Kloz), 54. Kumstát z trestného střílení. Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:12, navíc M. Michálek 10 min., Prokop (oba České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 3138.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Kloz - Kumstát, Pech, Zaťovič - Vachovec, J. Doležal, V. Polák - Zucker, Skladaný, Skuhravý - J. Heřman, Košťál, Pohl. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
České Budějovice: Kantor (31. Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Vráblík, Prokop - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Šimánek, Langhammer, L. Květoň - Dej, L. Kohn, Kotalík - Suja, Mertl, Podlešák. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Buchtele (T. Zohorna), 59. Semorád (M. Drtina, Hemský) - 30. Pacovský (P. Ton, Vallin), 40. I. Rachůnek (Broš), 47. J. Hlinka (Přibyl, P. Ton), 55. P. Ton (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Souček, Turčan - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:5, navíc Foster (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 9163.
Pardubice: Salfický - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Trličík a Lubina.
Sparta: Neuvirth - Sičák, Milam, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský - od 21. navíc Jánský. Trenér: Jandač a Votruba.

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Szturc (Húževka, Šedivý), 29. Šedivý (Húževka), 32. Malík (Burger, Klimek), 34. Ujčík, 42. Strapáč (Kuba). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4453.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Chomutov: Řehoř (33. Kostúr) - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Bartejs, Pavlas, Rutta, Mrázek - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - Chimera, Zálešák, Důras - Ondřej, Y. Treille, Hafenrichter - Lušňák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Žižka (M. Hořava), 17. M. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (M. Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek - Dočekal, L. Čermák, M. Hořava - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, V. Němec, J. Hruška. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Liberec: Pinc (31. Vošvrda) - Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, Kajínek, Štich - Roman Vlach, Nedvěd, Duda - Víšek, Dušek, Pospíšil - L. Krejčík, Filippi, Špaček - Jonák, J. Vlach, Bárta. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. J. Černý (Holub), 29. Stříteský (Hanzl), 36. Martynek (Zeman, Hübl), 58. Trávníček (Posmyk), 60. Hübl (Majdan) - 15. Jágr (Plekanec), 22. Jágr (Židlický, Patera), 32. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Bojer, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda - Jágr, Plekanec, Strnad - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Melka, Lukáč, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. M. Růžička z trestného střílení - 49. Krenželok (P. Jelínek, Kempný), 59. Bednář (Sklenář). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2573.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Zagrapan - Rákos, Polanský, Klimenta - Adamský, Podešva, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 43. navíc Dresler - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Poletín, Skokan, Stránský - od 43. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

1. HC Škoda Plzeň 25 12 6 2 5 89:58 50
2. HC Kometa Brno 23 12 2 4 5 79:61 44
3. PSG Zlín 25 12 3 2 8 67:64 44
4. Rytíři Kladno 24 13 0 4 7 80:61 43
5. HC Verva Litvínov 25 11 4 2 8 80:73 43
6. HC Slavia Praha 24 12 2 2 8 67:57 42