reklama

Jágr v premiéře zářil. Dal dva góly a Florida drtivě vyhrála

Podívejte se na Jágrův premiérový gól v letošním ročníku NHL Sport |  04:34
Jaromír Jágr zazářil hned v premiérovém utkání nové sezony. Michalu Neuvirthovi vstřelil dva góly a pomohl Floridě k drtivé výhře 7:1.

Praha – Hokejový veterán Jaromír Jágr přes léto neztuhnul. V zahajovacím utkání Floridy při výhře 7:1 dvakrát skórovat, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a prožil druhý nejlepší start do sezony NHL po návratu z Ruska před čtyřmi roky.

Odnesl to český brankář Philadelphie Michal Neuvirth, který Jágra nezastavil na začátku druhého a třetího dějství. 43letý útočník nejdřív skóroval z protiútoku díky hbité střele z mezikruží a poté úspěšně dorážel z pravé strany.

U obou branek asistoval Aleksander Barkov, jenž spolu s hvězdným Čechem a Jonathanem Huberdeauem vytvořil soudržnou elitní lajnu Panthers, která se při úvodním buly postavila Girouxovi, Voráčkovi a dalším.

Hvězdy Flyers však musely brzy litovat, že nejsou na opačné straně. Domácí Florida totiž rozpoutala nečekanou smršť – v čase 6:46 vedla už 4:0! Tím vytvořila rekord moderní éry NHL, jež začala v roce 1992. Žádnému klubu se od té doby nepovedlo vstoupit do ročníku takhle rychlými čtyřmi góly.

Snový start Panthers vyhnal z brány Stevea Masona, jehož nahradil Michal Neuvirth. Ten držel čisté konto až do Jágrovy první trefy, pak kapituloval ještě dvakrát a musel rozdýchávat ostudnou prohru 1:7.

"Bylo to úžasné," sdělil NHL.com floridský Reilly Smith, další dvougólový střelec. "Na naší střídačce bylo hodně živo, také je pěkné, když vám fandí plný stadion. Nemůžete si přát lepší začátek sezony."

Jaký rozdíl oproti loňsku, kdy Panthers v prvním domácím utkání prohráli s New Jersey 1:5 a jejich aréna byla takřka poloprázdná. Tentokrát dorazilo přesně 19 434 diváků, kteří viděli perfektní show. Florida úspěšně vykročila k tomu, aby se tentokrát nekrčila na posledním místě NHL v průměrné návštěvnosti. I díky Jágrovi.

(Jak si v nočním programu NHL vedli další Češi, čtěte ZDE.)

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

reklama