reklama

Pohádková smlouva pro McDavida. Udělá z něj Edmonton nejlépe placeného hráče historie?

2017 NHL All Star Game: Connor McDavid, Edmonton 2017 NHL All Star Game: Connor McDavid, Edmonton autor: Reuters
Connor McDavid je blízko podpisu smlouvy s Edmontonem na 106 milionů dolarů. Ta byl z něj udělala nejlépe vydělávajícího hráče NHL od zavedení platových stropů .

Edmonton - Kanadský hokejový talent Connor McDavid je podle televizní stanice TSN blízko dohody s Edmontonem na nové osmileté smlouvě na 106 milionů dolarů (2,44 miliardy korun), která by vešla v platnost po vypršení jeho tříletého nováčkovského kontraktu od sezony 2018/19. Pokud se s klubem domluví, byl by dvacetiletý útočník s průměrným ročním příjem 13,25 milionu dolarů nejlépe vydělávajícím hráčem NHL v éře platových stropů podle základního platu.

"Ještě to není hotové," řekl McDavidův agent Jeff Jackson z Orr Hockey Group kanadské televizní stanici TSN. Kontrakt by zároveň byl třetí nejvyšší v historii NHL.

Ve Vegas se Nosek zasnoubil, teď tam má hrát hokej: Je to lepší místo pro život než Detroit Ve Vegas se Nosek zasnoubil, teď tam má hrát hokej: Je to lepší místo pro život než Detroit Čtěte zde

V roce 2008 podepsal třináctiletý kontrakt na 124 milionů dolarů s Washingtonem ruský kanonýr Alexandr Ovečkin. Obránce Shea Weber uzavřel v roce 2012 kontrakt na 14 let dohromady na 110 milionů dolarů s Nashvillem, který musel dorovnat nabídku Philadelphie. Ta jej chtěla zlákat jako chráněného volného hráče. Podle nové kolektivní smlouvy mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA je v současné době možné uzavřít kontrakt maximálně na osm let.

McDavid v uplynulé sezoně získal se 100 body za 30 branek a 70 asistencí z 82 zápasů Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části NHL. Dočkal se i Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče a Ted Lindsay Award pro nejlepšího hokejistu podle NHLPA.

V play off letos jednička draftu z roku 2015 zaznamenala v 13 utkáních devět bodů za pět branek a čtyři přihrávky. Při debutu v NHL v ročníku 2015/16 loňský mistr světa z Ruska sehrál vinou zranění jen 45 duelů a připsal si 48 bodů za 16 gólů a 32 asistencí.

Voráček si pozval k benefici sportovní hvězdy. Fandily i krásné missky, Lavi se vrhal na Kluka Puka Voráček si pozval k benefici sportovní hvězdy. Fandily i krásné missky, Lavi se vrhal na Kluka Puka Prohlédněte zde
reklama