reklama

Pohár byl bez uší i od krve, přiznali po oslavách Plzeňáci

Kromě bezprostředních oslav absolvoval pohár i různé následné akce a setkání Kromě bezprostředních oslav absolvoval pohár i různé následné akce a setkání autor: Aktuálně.cz
Plzeňští hokejisté barvitě líčili, jaká ´zranění´ musel přežít pri mistrovských oslavách vítězný pohár.

Praha - Hokejistům Plzně pomalu končí období mistrovských oslav a podle ohlasů bude jistě na co vzpomínat.

Nejvíc si zisk vytouženého titulu užívali asi veteráni, kteří jej vybojovali na sklonku kariéry.

"Je to pravda, vzpomínky nám zůstanou celý život. V Plzni je to umocněné tím, že to bylo poprvé," potvrdil útočník Tomáš Vlasák.

Plánují se oslavy doublu

Trojnásobný mistr světa zkusil své současné pocity porovnat s těmi, které zažíval při triumfech během ´zlatého hattricku´ v letech 1999 až 2001.

"Je to krásné, ale s těmi kluky jste tři týdny nebo měsíc. Kdežto tady je to práce, která začíná v létě, pak jsme spolu celou sezonu pohromadě. Je to neskutečná dřina a úsilí, ale je to pak hrozně sladké, když se to povede. A tak si tohoto titulu cením víc," přiznal.

V západočeské metropoli navíc živí naději, že město mistrovská euforie brzy zalije znovu. Blízko titulu je také fotbalová Viktoria.

"Už nám volali lidi, kteří se pohybují v plzeňském sportu, že když se vyhraje i fotbalový titul a bude double, tak budou další oslavy a akce," vyhlíží úspěšný konec fotbalové ligy kapitán a majitel hokejové Škody Martin Straka.

Pohár se nenudil...

Pořádnou zkouškou prošel během bouřlivého křepčení také mistrovský pohár. Aktéři oslav přiznali, že bez újmy to nepřežil.

"Vršek poháru, takový ten kousíček, má manželka doma v kabelce. Pořád upadával, tak ho tam už nemělo cenudávat. Naletujeme ho zpátky až potom," uvedl Straka na první pohled viditelnou závadu.

"Pak upadla obě ucha, ta už jsou ale zpátky. A taky upadlo víko," vypočetl další ´zranění´ obří trofeje. "Ale teď už vypadá docela stabilně," usmál se plzeňský šéf.

... byl i od krve

Lehce mrazivou příhodu přidal asistent trenéra a v závěru finále hrající obránce Jaroslav Špaček. "Prásknul jsem uchem trochu do stolu, tam to prasklo a byl pak trochu od krve."

"Jo a je na něm jedna zvláštnost. Chybí tam loňský vítěz, asi ho tam zapomněli nebo nestihli dát," vzpomněl si ještě Straka.

"A taky odpadla Jihlava, ta byla někde vevnitř," dodal pobaveně Vlasák.

reklama