Pokora, obětavost a Francouz! Litvínov už zase vítězí

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 10. 2014 10:14
Litvínov se po odfláknutém utkání s Libercem vrátil k pokoře i obětavosti a vyhrál souboj o druhé místo na Spartě. Pod výhrou 1:0 se podepsal především gólman Pavel Francouz.
Pavel Francouz vychytal na Spartě své druhé čisté konto v sezoně
Pavel Francouz vychytal na Spartě své druhé čisté konto v sezoně | Foto: Lukáš Drštička

Praha – Dobrá obrana a obětavost. To je klíč k úspěchu, který Litvínov zase vrátil na vítěznou kolej. Verva v úterý jedním jediným gólem porazila ve šlágru 12. kola hokejové extraligy Spartu a odrazila její útok na druhé místo.

Hvězdou zápasu byl gólman Pavel Francouz. Minulé utkání ho Liberec po dvou třetinách vyhnal z brány, jenže teď už jako celý Litvínov zase zářil. Pochytal všech 34 střel, přidal do sbírky další čisté konto a do kabiny Litvínova vrátil pohodu.

„Minulý zápas jsme si po těch výhrách mysleli, že to půjde samo. Urazili jsme hokejového boha a všichni se v tom vymáchali. Tak jsme si řekli, že musíme zpátky do práce, a bylo to vidět,“ říkal spokojený Francouz po cenné výhře.

Co jste tedy změnili?
Bylo to naprosto zřetelné. Sice jsme dali jen jeden gól, ale do obrany to bylo úplně o něčem jiném. Měli jsme neskutečný počet zablokovaných střel a obětavost týmu, to nám v tom minulém domácím zápase chybělo. Asi jsme si mysleli, že to půjde i bez toho, jenže to nejde.

I vy sám jste se po tom nepodařeném zápase zase chytil?
Minule jsem dostal za dvě třetiny čtyři góly, z toho dva byly smolné, blbé. Necítil jsem se dobře a dnes jsem se s každým zákrokem cítil líp a líp, ke konci jsem si už zase věřil. Proti Spartě je to i o štěstí. Oni mají strašně vysoké hráče, kteří chodí před bránu, a je těžké si ty puky hledat. Párkrát jsem to ani neviděl a spadlo mi to do náruče.

Jen dobře pro celý Litvínov, že se po jedné prohře dokázal oklepat a zase vítězit, že?
Samozřejmě. Sparta hraje výborně doma. Má výborný kádr a silný útok. My jsme věděli, do čeho jdeme. Že to bude asi vyrovnaný zápas. Osobně jsem čekal trošku více gólu, ale my fakt výborně bránili.

Z Litvínova na Spartu přijelo více než tři stovky diváků, co jste na to říkal?
Nevraživost je dost velká, lidé v Litvínově Spartu nemusí a tyhle zápasy si užívají. Je to pro ně super výlet a my jsme za to strašně rádi, protože nám pomohli k vítězství.

Vrátila se Litvínovu zase pokora, kterou jste ztratili v Liberci?
Ta se nám vrátila hned v tom minulém zápase. I když jsme se chtěli vrátit k naší hře, šlo to ztěžka. Urazili jsme toho hokejového boha, pak už se nám nic nedařilo a všichni jsme se v tom vymáchali. Dostali jsme minule pořádný kopanec a spadli na zem. Teď jsme se vrátili zpátky do práce a proti Spartě to bylo vidět.

Kdy vám bylo nejhůř?
Ve druhé třetině na mě jel útočník sám a trefil mi lapačku. To nás povzbudilo všechny.