reklama

Polák letí domů. Lékařům v Minsku řekl, ať se ho nedotýkají

Roman Polák dnes přestoupil před novináře. Tejp zraněného ramene kryl pod týmovou bundou. Roman Polák dnes přestoupil před novináře. Tejp zraněného ramene kryl pod týmovou bundou. autor: Adam Sušovský
Návštěva nemocnice v Minsku je zážitek na celý život. Vypadá jako poliklinika v Revoluční ulici v roce 1980. Polák se bál, tak si nechal udělat jen rentgen a přikázal, aby na něj lékaři nesahali.

Minsk (od našeho zpravodaje) - Roman Polák jede domů, to už je jisté. Rentgen v nemocnici potvrdil, že zranění ramene je neslučitelné s dalším působením v Minsku. Elitní český bek tak odlétá zítra do Česka, kde podstoupí další vyšetření. 

"Až tam se rozhodne, jestli kvůli tomu budu muset letět do St. Louis, aby léčbu vedli kluboví lékaři. V noci jsem jim posílal rentgenové snímky, v Česku podstoupím ještě magnetickou resonanci," řekl Polák dnes v Bělorusku českým novinářům.

"Má přetržené vazy mezi klíční kostí a lopatkou," upřesnil dignózu lékař českého týmu Tomáš Vyskočil. "Hned na ledě mi řekl, že mu prasklo v rameni a že je to v pytli."

Nemocnice v Minsku? Zážitek na celý život. Jako poliklinika v roce 1980

Hned poté následovaly události, které se českému bekovi i lékaři vryjí do paměti. Na vlastní kůži si totiž oba vyzkoušeli kvalitu nemocničního zařízení v postsovětské zemi.

"Bylo to jako na poliklinice v Revoluční ulici v roce 1980," řekl lékař Vyskočil. 

"Měl jsem strach už při cestě sanitkou, abychom nenabourali. V hlavě se mi honilo, kde ta nemocnice může být a jak bude vypadat. No, město je tady pěkné, čísté, všechno... Jenže o nemocnici se to říct rozhodně nedá. Říkal jsem jim, že nechci, aby na mě sahali. Že chci, aby mi udělali jen rentgen. Chtěl sem odtamtud co nejdříve utéct, ale stejně mi moc nerozuměli, mluvili jenom rusky," pověděl pak už s úsměvem Polák.

Bez hokeje bude měsíc, tak dlouho bude jeho nemocné rameno vyžadovat klid. Osudným se mu stala střet u mantinelu s mohutným obráncem Jánem Brejčákem, který poté za krosček odešel na trestnou lavici. 

Sám jsem si to neudělal, teď budu fandit u piva

"Neviděl jsem to na videu, tak nevím, jestli to bylo chtěné, nebo nechtěné. Ale sám jsem si to neudělal," pověděl.

Domů Polák odsud zítra ráno a zbytek šampionátu bude sledovat u piva. 

"Nálada teď na to není, ale chuť je vždycky. Už jsem české pivo dlouho neměl," hořce se usmál, že pro něj šampionát končí už po 28 minutách prvního utkání. 

Podobně brzy už na šampionátech končily opory českého týmu i dřív. Domink Hašek odstoupil v prvním utkání na olympiádě v Turíně, Radek Martínek zase stejně rychle skončil v roce 2011 na mistrovství světa v Bratislavě. Češi v obou případech brali bronzové medaile. 

"Jestli udělají medaili i teď, tak jedině dobře," uzavřel Polák. Rameno měl zatejpované a nemohl s ním hýbat.

reklama