reklama

Polák si vyšlápl i na Varaďu: Je to jako dráždit býka

Fotogalerie z utkání Vítkovice - Třinec. Fotogalerie z utkání Vítkovice - Třinec. Foto: Dalibor Sosna
Roman Polák v dresu Vítkovic skočil do extraligy bez respektu. Obránce St. Louis si vyšlápl i na Varaďu a stal se jasně nejlepším hráčem zápasu. Nakonec ale vyhrál Třinec 3:1.

Ostrava - Obránce St. Louis Roman Polák se po hlavě vrhl do extraligy. V dresu Vítkovic se stal nejlepším mužem zápasu a připsal si také první asistenci. K vítězství s Třincem to ale nepomohlo.

"No jo, co se dá dělat. V pondělí jedeme do Litvínova a tam už to snad vyjde," řekl Polák po utkání, které Vítkovice doma prohrály 1:3.

"Bohužel jsme na začátku netrefili prázdnou bránu a nastřelili dvakrát tyč," dodal.

Urostlý obránce na největším extraligovém ledě vynikal i navzdory svým tělesným proporcím. Zakládal akce, vyvážel puk, pálil jako z děla od modré a rozdával tvrdé rány.

Narazit Vařadu? Stejné jako dráždit býka

Poprvé mu fanoušci pořádně zatleskali už v první třetině, když na mantinel  obtiskl známého tvrďáka Václava Varaďu.

"Haha," usmál se Polák při otázce. "Kdybych věděl, že je to on, asi bych si to rozmyslel. Hned ze začátku takle dráždit býka, to mohlo dopadnout také jinak," říkal vesele.

"Kluci se mi za to smáli hned na střídačce a říkali, ať se těším na další střídání," culil se šestadvacetiletý hokejista.

Oba se pak u mantinelu potkali ještě jednou, jenže Varaďa odplaty nedosáhl. Polák se dokázal jeho nájezdu vyhnout a osm tisícovek diváků v hale mělo jasno, kdo má v nedělním minisouboji navrch.

Bez dohody se v prosinci NHL zruší

Polák svým výkonem hned v prvním utkání ukázal, že bude pro Vítkovice obrovskou posilou. Sám ale doufá v rychlý návrat do zámoří. Výluku nechápe a pořádně se rozčertí, když na ní dojde řeč.

"Vůbec nechápu, o co tam jde. Připadá mi, že se obě strany předhánějí v tom, kdo je víc tvrdohlavý," zuří.

"Pokud se obě strany nedohodnou do prosince, liga se letos zruší. Nestihlo by se totiž odehrát tolik zápasů, aby na tom obě strany vydělaly," nastínil Polák.

reklama