Polášek nastartoval obrat Soči, Saláka vyhnali z branky za necelých dvanáct minut

Adam Polášek pomohl k výhře Soči na ledě Podolsku jedním gólem. Adam Polášek pomohl k výhře Soči na ledě Podolsku jedním gólem. autor: Milan Kammermayer
Obránce Adam Polášek přispěl gólem k vítězství Soči na ledě Podolsku. Nedařilo se brankáři Alexandru Salákovi, který střídal v utkání Novosibirsku v Nižněkamsku už po necelých dvanácti minutách a třech inkasovaných gólech.

Moskva - Gól Adama Poláška ze Soči nastartoval velký obrat v utkání Kontinentální hokejové ligy v Podolsku. Český obránce v 48. minutě využil přesilovku a vyrovnal na 2:2, v závěru pak ještě dvě branky hostů přidal Sean Collins.

Takhle ne. Češi na Karjale zklamali, musí zlepšit všechny herní stránky. Zbytek Evropy uniká Takhle ne. Češi na Karjale zklamali, musí zlepšit všechny herní stránky. Zbytek Evropy uniká Čtěte zde

Polášek se trefil potřetí v ročníku, z toho podruhé v dresu Soči. První gól dal ještě jako hráč Novosibirsku. Na první branku domácího Viťazu Podolsk přihrál obránce Vojtěch Mozík, který ještě v neděli hrál za reprezentaci na turnaji Karjala v Helsinkách. Mozík už má na kontě 17 bodů (5+12) a patří k nejproduktivnějším zadákům celé ligy.

Střelecky se prosadil také další reprezentant Michal Řepík, který po samostatném průniku otevřel ve 3. minutě skóre zápasu Slovanu Bratislava s Ufou. Slovenský celek s Jakubem Štěpánkem v brance nakonec doma zvítězil 3:2, český útočník si připsal osmý zásah v sezoně.

Jen necelých dvanáct minut vydržel Alexander Salák v brance Novosibirsku, který prohrál v Nižněkamsku 1:4. Český gólman střídal po třetí brance domácího mužstva, jeho náhradník Alexej Krasikov dostal čtvrtý gól už za 20 vteřin.

Třicetiletý Salák se v poslední době s Krasikovem v brance Sibiru střídal velmi často. Až v úterý odchytal český brankář po měsíci celý zápas a pomohl k výhře 3:1 nad Slovanem Bratislava.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - Novosibirsk 4:1, Dinamo Minsk - Kazaň 4:1, Viťaz Podolsk - HK Soči 2:4 (Mozík 0+1 - Polášek 1+0), Slovan Bratislava - Ufa 3:2 (za domácí Řepík 1+0).