Polášek nastartoval obrat Soči, Saláka vyhnali z branky za necelých dvanáct minut

Aktualizováno 13. 11. 2017 21:54
Obránce Adam Polášek přispěl gólem k vítězství Soči na ledě Podolsku. Nedařilo se brankáři Alexandru Salákovi, který střídal v utkání Novosibirsku v Nižněkamsku už po necelých dvanácti minutách a třech inkasovaných gólech.
Adam Polášek pomohl k výhře Soči na ledě Podolsku jedním gólem.
Adam Polášek pomohl k výhře Soči na ledě Podolsku jedním gólem. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Gól Adama Poláška ze Soči nastartoval velký obrat v utkání Kontinentální hokejové ligy v Podolsku. Český obránce v 48. minutě využil přesilovku a vyrovnal na 2:2, v závěru pak ještě dvě branky hostů přidal Sean Collins.

Polášek se trefil potřetí v ročníku, z toho podruhé v dresu Soči. První gól dal ještě jako hráč Novosibirsku. Na první branku domácího Viťazu Podolsk přihrál obránce Vojtěch Mozík, který ještě v neděli hrál za reprezentaci na turnaji Karjala v Helsinkách. Mozík už má na kontě 17 bodů (5+12) a patří k nejproduktivnějším zadákům celé ligy.

Střelecky se prosadil také další reprezentant Michal Řepík, který po samostatném průniku otevřel ve 3. minutě skóre zápasu Slovanu Bratislava s Ufou. Slovenský celek s Jakubem Štěpánkem v brance nakonec doma zvítězil 3:2, český útočník si připsal osmý zásah v sezoně.

Jen necelých dvanáct minut vydržel Alexander Salák v brance Novosibirsku, který prohrál v Nižněkamsku 1:4. Český gólman střídal po třetí brance domácího mužstva, jeho náhradník Alexej Krasikov dostal čtvrtý gól už za 20 vteřin.

Třicetiletý Salák se v poslední době s Krasikovem v brance Sibiru střídal velmi často. Až v úterý odchytal český brankář po měsíci celý zápas a pomohl k výhře 3:1 nad Slovanem Bratislava.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - Novosibirsk 4:1, Dinamo Minsk - Kazaň 4:1, Viťaz Podolsk - HK Soči 2:4 (Mozík 0+1 - Polášek 1+0), Slovan Bratislava - Ufa 3:2 (za domácí Řepík 1+0).