O výsledku dnes rozhodla druhá třetina,...
... a také výborný výkon brankáře Marka Čiliaka, který udržel čisté konto.
Kometa se utká v semifinále s Litvínovem, série začne už ve čtvrtek na severu Čech. Druhou dvojici tvoří Třinec a pražská Sparta.
Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 3. 2015 20:56
Report ze sedmého duelu čtvrtfinálového duelu série Komety Brno se Zlínem.

Brno - Pomsta dokonána jest. To si mohou říct v Brně, kde hokejisté místní Komety porazili v sedmém duelu čtvrtfinálového série obhájce titulu ze Zlína 5:0 a postoupili tak do semifinále extraligy.

V něm narazí na Litvínov, série začne už tento čtvrtek na ledě Severočechů. Druhou semifinálovou dvojici utvoří Třinec a Sparta, kteří svou sérii rozehrají ve Werk aréně o víkendu.

Po utkání ukončil v rozhovoru s Českou televizí kariéru kapitán Zlína Petr Čajánek, člen zlaté generace české reprezentace (VÍCE ČTĚTE ZDE).

Zlín tahal celý zápas za kratší konec

Kdo dnes čekal nervózní zápas plný vyhrocených situací, jak je v sedmých zápasech zvyklé, hodně se mýlil. Postarala se o to především Kometa, jejíž drtivý nástup soupeř nedokázal zachytit. Brno od prvních minut kontrolovalo zápas a mělo jasně navrch, už ve čtvrté minutě otevřel skóre po chybě gólmana Kašíka Jan Hruška.

Zlín se nedokázali z mizerné první třetiny vzpamatovat ani o přestávce, hosté se hned po nástupu do druhé třetiny nechali vyloučit a Jakub Koreis ve 22. minutě dával druhým gólem Kometě jistotu.

Zlín musel hru otevřít, jenže to paradoxně vedlo spíše k šancím Brna. Jednu z nich spálil v úniku po pravém křídle Ton, který trefil jen horní tyč. O chvíli později už se ale Brno radovalo, přesně v polovině zápasu po dalším samostatném úniku do otevřené obrany nahrával faulovaný Burian za sebe dojíždějícímu Tomáši Malci, který do prázdné brány přidal třetí gól.

"Postupem času jsme cítili, že to nedopadne. Přidávali jeden gól za druhým, nedařila se nám hra, nebyli jsme lepším týmem. Oni nás předčili ve všech situacích," řekl v rozhovoru pro Českou televizi útočník Zlína Ondřej Veselý.

Čiliak: K ničemu jsme je nepustili

Zlín si až za stavu 0:3 dokázal vytvořit první a poslední čistou gólovku, jenže Marek Čiliak se stačil proti střele Holíka přemístit a pak si v leže poradil i s dorážkou. Po utkání byl právem vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

"Hráli jsme výborně, k ničemu jsme je nepustili," řekl Čiliak.

Ještě na konci druhé třetiny zvýšil na 4:0 Vondráček a ani v poslední dvacetiminutovce se už zázraky neděly. Na konečných 5:0 navíc po ukázkové akci na jeden dotek uzavřel skóre Zohorna.

Kometa se tak může těšit v semifinále na atraktivní sérii s Litvínovem, jenže se bude muset vypořádat velmi rychle s únavou. Série v Litvínově začíná už ve čtvrtek.

"Bude to těžký soupeř. Zítra si hodně odpočineme, uděláme všechno pro regabilitaci a další den vyrazíme do Litvínova. Já myslím, že hráči jsou dobře trénování a zvládnou to," prohlásil kouč Komety Kýhos.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

HC Kometa Brno - PSG Zlín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. J. Káňa II (L. Čermák), 22. Koreis (Ton, Hanzlík), 31. Malec (Burian, Koreis), 39. Vondráček (Burian), 54. H. Zohorna (Dočekal, Honejsek). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.

Brno: Čiliak - Ptáček, Kováčik, Hájek, Hanzlík, Kuboš, Malec - Vondráček, L. Čermák, J. Káňa II - Mrázek, Koreis, Burian - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Zlín: Kašík - Matějíček, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, A. Holík - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - J. Svoboda, Leška, Kubiš - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.