reklama

Pöpperle: Chce se mi brečet, zase jsme si to podělali

Mrzelo ho, že Sparta ztratila dobře rozehraný zápas

Praha - Hokejisté Vítkovic postoupili po výhře 4:2 v 51. kole extraligy na ledě pražské Sparty na třetí místo, a zajistili si tak výhodu toho, že ve čtvrtfinále play-off budou začínat na svém ledě.

V posledním kole základní části navíc budou moci přeskočit i druhý Liberec, na nějž v této chvíli ztrácejí dva body.

Ostravané sice po první třetině prohrávali 0:2, ve druhé části ale spustili střeleckou smršť na bránu Tomáše Pöpperleho a z 22 pokusů skončily tři za jeho zády. Dvakrát se to povedlo Petru Pohlovi, který je s Pöpperleho velký kamarád.

Čtěte také:
Šance Komety na playoff zhasla, Slavia musí do předkola

"Při reprezentační pauze jsem byl Pepíse (Pöpperleho) navštívit. Dal mi dobré jídlo a takhle to teď jde," smál se Pohl, který s Pöpperlem hrál ve farmářském týmu Syracuse Crunch v zámořské AHL.

"Skamarádili jsme se a vydrželo nám to až doteď. Tomáš je super kluk a já jsem rád za to, že mám takového kamaráda. Teď mu ale asi dlužím hodně drahý oběd," dodal čtyřiadvacetiletý útočník, který se vrátil ze zahraničí v létě.

Pohl: Nebylo to těžké. Oba góly byly do prázdné brány

"Dostal jsem ho asi trošku do pohody. Říkal jsem mu, že mu dám najíst, ale že mi nesmí dát gól. A dal mi dva. Tak uvidíme, co uděláme příště, takhle se pozná kamarád," zlobil se naoko Pöpperle.

Petr Pohl Petr Pohl Foto: hc-vitkovice.cz

"Snad mu to alespoň vydrží a bude se mu dařit i v play-off tak, jak se mu daří. Přeju mu to, hraje výborně," popřál Pohlovi na dálku.

Pohl novinářům přiznal, že v obou případech bylo jednoduché skórovat.

"Oba góly byly prakticky do prázdné branky, takže v tom bylo i trochu štěstíčka. Při tom druhém se to tam ke mně nějak dostalo a já už to jen zametl do prázdné brány, to už nebylo z mé strany nic těžkého," řekl Pohl, který je se 17 góly třetím nejlepším střelcem Vítkovic.

Přitom po první třetině to s Ostravany nevypadalo dobře.

"My jsme spali a Sparta hrála naopak výborně, takže si zasloužila první třetinu vyhrát. Pak jsme se snažili nabudit a tentokrát to vyšlo, za což jsme rádi," těší Pohla, který skóroval i ve středečním zápase s Mladou Boleslaví.

Pöpperle: Zase jsme nepochopitelně polevili

Zato Pöpperle hledal po obratu jen těžko slova.

Tomáš Pöpperle Tomáš Pöpperle Foto: Ondřej Besperát

"Chce se mi brečet, zase jsme to podělali. Nevím, co k tomu říct. Vedeme 2:0 a nevím, co jsme začali dělat nebo nedělat, ale tu druhou třetinu jsem nepochopil, úplně jsme přestali hrát, nechtěli jsme puk. My polevili a oni přidali, což však bylo jasné, že se trochu rozjedou po té cestě autobusem a začnou hrát trošku lépe," mrzelo šestadvacetiletého gólmana.

"Navíc tohle nebylo poprvé, co jsme ztratili dobře rozehraný zápas. Je pravda, že je tu hodně mladých kluků a zkušenosti chybí, což na to sice může mít vliv, ale pořád to neznamená, že předvedeme, co jsme předvedli. Laxností jsme je pustili do vedení a oni si to pak už pohlídali," zlobil se Pöpperle.

Zatímco Sparta bude hrát play-out, Pohl už může přemýšet nad tím, koho mohou Vítkovice v čtvrtfinále play-off potkat. Střetnout se mohou s Českými Budějovicemi, Pardubicemi, ale i všemi týmy z předkola (Slavií, Plzní, Litvínovem, nebo Karlovými Vary).

"Máme obrovskou radost z toho, že budeme začínat doma, ale musíme se na to dobře připravit. Když pak prohrajete čtvrtfinále 4:0, tak je to stejně na houby," dodal Pohl.

reklama