reklama

Pöpperle útočí na rekord. Jedenáct nul za sezonu? Masakr!

Ještě pět nul a Tomáš Pöpperle dožene historický rekord Romana Málka. Byl by to prý masakr. Ještě pět nul a Tomáš Pöpperle dožene historický rekord Romana Málka. Byl by to prý masakr. autor: CPA Eduard Erben
Pokud udrží nastavené tempo, rozmetá Tomáš Pöpperle historický rekord Romana Málka v počtu vychytaných nul za sezonu ještě s předstihem.

Praha - Možná je předčasné o tom mluvit, ale proč to alespoň nesledovat? Vždyť brankář Sparty Tomáš Pöpperle ještě nemá odchytanou ani polovinu základní části extraligy a už útočí na jedenáct let starý historický rekord.

Pokud si bude devětadvacetiletý gólman počínat pořád stejně suverénně a udrží nastolené tempo, rozpráší jedenáct čistých kont Romana Málka v sezoně 2002/03 dokonce s předstihem. Už teď jich má na svém kontě šest.

Byl by to husarský kousek, Pöpperle to v rozhovoru pro Aktuálně.cz nazval dokonce masakrem. Ale přiznal, že ho to moc láká. Vždyť prožívá výbornou sezonu, kraluje extraligovým statistikám a má obrovský podíl na tom, že jeho Sparta tak suverénně válcuje domácí soutěž.

"I když se nám občas nedaří, zápasy ubojujem a umlátíme. To mě těší, takhle mě hokej baví. A když už to máme takhle rozjeté, nebudu vám lhát: ten rekord mě láká," usmívá se Pöpperle.

A.cz: Už máte čistých kont šest. Víte, kolik jich potřebujete, abyste rekord překonal?
Tomáš Pöpperle: Vím. Roman Málek jich má jedenáct. Je to neskutečné číslo.

Zvládnete ho překonat?
Já na tohle teda asi moc nekoukám. Už těch šest nul, co mám, je pro mě moc a těch jedenáct? Já tohle vlastně asi ani nechápu.

Vždyť už jich vám na něj chybí jen pět a máte před sebou ještě půl sezony...
Když je tahle sezona tak rozjetá, tak nebudu lhát: bylo by hezké se takhle zapsat do historie. Ale ta představa jedenácti nebo dvanácti nul za sezonu, to je prostě fakt masakr.

Když se vrátím k tomu, co jste řekl o víkendu, současná Sparta vám prý připomíná doby, jak jste s Eisbärenem Berlín válcovali německou ligu. Asi si teď hokej hodně užíváte, že?
A kdo by si to neužíval? Byli bychom hloupí, kdybychom si to neužívali. Máme spoustu bodů, máme nahráno a atmosféra ve Spartě tomu taky odpovídá. Je to parádní pocit, přesně takový, jaký jsem zažil v tom Berlíně.

Je tohle zatím vaše nejlepší sezona?
Na takové hodnocení je ještě moc brzo a musím říct, že jsem nad tím ještě takhle ani nepřemýšlel. Ještě je daleko k takovým závěrům.

Čistě statisticky: v polovině soutěže jste nejlepší gólman, s parádním průměrem 1,69 inkasovaných gólů na zápas. Neříkejte, že se na ta čísla teď nekoukáte rád.
Musím říct, že jsem je teď delší dobu neviděl. Jako jo, je to hezké. Ale já jsem rád hlavně za to, že se daří týmu, protože jsou i zápasy, kdy se nám moc nedaří a stejně je ubojujem a umlátíme to. To mě těší a takhle mě hokej baví.

Nezdá se vám, že trošku vyvracíte fámu, co se kolem Sparty v posledních letech točí? Že nemá dobrého brankáře?
Ale zas těžko můžeme říct, že nikdy neměla brankáře. Byl tady kdysi třeba Petr Bríza, takže to tak asi nemůžeme tvrdit. Já se snažím dělat práci, co umím dělat. A tohle hodnocení, na to je fakt brzo. Neberme to tak.

Počkáme s tím hodnocením až na play off?
Samozřejmě, vždyť podle toho se hodnotí sezona. Když jsem byl ve Spartě naposledy, taky jsme vyhráli základní část a pak jsme vypadli hned v prvním kole s Brnem a bylo všechno špatně. Pohled na sezonu se pak hned změní.

Vás provází jedna ošklivá série. Kromě sezony v Berlíně jste ještě nikdy s týmem jako jednička neprošel v play off prvním kolem. To pro vás musí být teď velká výzva, že?
Jo, jo... Prostě mi to nevycházelo, takhle to asi je a někdy se vám nezadaří. Všechno špatné je k něčemu dobré, já se koukám dopředu a řeším, co bude.

Nemáte z toho strach, že by se to mohlo znovu opakovat? Už jenom kvůli té pozornosti, co k tomu bude směřovat.
Bude se to stoprocentně připomínat, mně je to úplně jasné. Navíc jsem v týmu, na který je vyvíjen samo o sobě velký tlak a takové věci se hodně řeší. Ale já jsem tady dlouho a jsem na to zvyklý.

Cítíte na sebe větší tlak tady ve Spartě, nebo to loni ve Lvu bylo horší?
Určitě tady ve Spartě. Ve Lvu byl nový mančaft, nikdo nevěděl, co se dá od toho čekat. Cíle se zvedaly, pak jsme upadli. Ale Sparta... To je klub s tradicí, tady je to prostě jiné.

reklama