reklama

Pöpperle: Že neumím chytat čtvrtfinále? To jsou kecy!

Ze sedmi pokusů jen jednou dotáhl svůj tým přes první kolo play off. Teď chce Tomáš Pöpperle se Spartou zavřít posměváčkům pusu. Ze sedmi pokusů jen jednou dotáhl svůj tým přes první kolo play off. Teď chce Tomáš Pöpperle se Spartou zavřít posměváčkům pusu. autor: CPA Eduard Erben
Ze sedmi pokusů jen jednou dotáhl svůj tým přes první kolo play off. Teď chce Tomáš Pöpperle se Spartou zavřít posměváčkům pusu.

Praha - Má nálepku gólmana, který neumí play off. Tomáš Pöpperle jako jednička svého týmu ze sedmi pokusů jen jednou jedinkrát přešel přes čtvrtfinále. Ale teď, když se od Sparty bude očekávat titul, strach z dalšího průšvihu nemá.

"Jsou to jen kecy. A moje motivace je zavřít lidem, co to říkají, pusu. To nepůjde jinak než úspěchem a my máme silný tým," říká zkušený gólman v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Sparta vstoupí do čtvrtfinále až v úterý, jméno svého soupeře dosud nezná - vzejde až z výsledků včera rozehraného předkola.

Vítkovice, Liberec, Slavia. To jsou vaši potencionální soupeři. Dá se mezi nimi vybrat ten, který by byl pro vás a pro Spartu nejlepší?
To nemá smysl. Ale čím blíž by nám ten soupeř byl, tím líp. Abychom nemuseli moc cestovat. Co se týče nějaké kvality soupeřů to ale nemá žádný smysl: je to tak vyrovnané, že fakt vybrat nejde.

Nejblíž to máte sedm zastávek tramvaje na Slavii.
No právě. To by bylo fakt dobré, že by se nemuselo jezdit vůbec. Těžké to ale bude i tam. Fakt se nekoukáme na to, kdo by byl pro nás snadnější soupeř. To totiž ani nejde.

Jaroslav Bednář ze Slavie říkal, že kdyby si vybíral on jako slávista, chtěl by Spartu. Chtěl by si zahrát napínavou derby sérii.
To má pravdu. Chodilo by hodně lidí,  bylo by to fakt atraktivní. Z tohoto hlediska by to bylo samozřejmě super i pro nás.

Říkal jste, že to bude těžké stejně všude. Bude to o to těžší, že jako první tým základní části čekáte na soupeře z předkola a na rozdíl od něj dvanáct dnů stojíte?
Dlouhých pauz bylo letos už hodně. Není to příjemné, protože se člověk musí zastavit hned, co se dostane do tempa. Ale nemůžeme se na to vymlouvat. Teď už se vymlouvat nesmíme vůbec na nic.

Petr Ton řekl, že když už máte jít na tým z předkola, bylo by pro vás nejlepší, aby váš soupeř bojoval co nejdéle a neurval čtvrtfinále třeba ve třech zápasech. Souhlasíte?
Tak kdyby hráli pět zápasů, stálo by je to hodně sil a hned by museli jít do další série. To by pro nás byla samozřejmě výhoda. Když budou hrát na tři nebo čtyři zápasy, akorát se krásně rozehrají a budou mít ještě navíc i čas si odpočinout. Ale my zase máme čas se připravit, trénovat a nabrat fyzičku. Budeme stoprocentně "ready".

Už se těšíte?
Hodně! Celá sezona se táhla a v posledních zápasech nám vlastně ani nešlo. Už se těším, že to bude zase o něčem.

Ztráta motivace byla důvod, proč Sparta poslední tři zápasy v základní části prohrála?
Na výkonnosti to bylo znát. Nehráli jsme úplně špatně, ale v hlavách a na výkonu prostě bylo vidět, že tam něco chybí. Že to jenom dohráváme spíš s povinnosti. Každý chtěl hrát lepší zápasy.

Nemáte trochu obavy z toho, abyste nedopadli jako před dvěma lety. Tehdy jste také vyhráli základní část a pak vypadli hned s Brnem, které postoupilo do čtvrtfinále z předkola.
Nemáme. Zaprvé proto, že už tady není moc kluků, kteří si to pamatují. A zadruhé proto, že máme letos tak silný mančaft, že pevně věřím, že to na nás žádný vliv mít nebude.

Jak se těšíte na play off osobně z pohledu, že se vám v něm nikdy moc nevedlo?
To k tomu ale přece patří. Já se na to fakt těším, protože nám teď dlouho o nic nešlo. Až teď konečně přijde to, proč jsme celou sezonu hráli.

Nejste z té nálepky brankáře, který ze sedmi pokusů jen jednou jedinkrát prošel jako gólman číslo jedna v play off čtvrtfinále, teď trochu nervózní?
Ne, já se těším. To se bude vždycky říkat. Kdybych si to měl připouštět, tak už radši ani nemůžu chytat. Ať si každý říká, co chce. To je každého věc.

Když postoupíte, tak se to říkat nebude. To je teď vaše motivace?
Samozřejmě. Člověk by měl těmhle lidem zavřít úspěchem pusu, jinak budou mít tyhle kecy pořád.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama