reklama

Chystá se velký návrat: Poslanec Šlégr trénuje s Litvínovem

JIří Šlégr se takhle vrátil loni a pomohl Litvínovu k záchraně. Teď se chystá na comeback číslo 2 JIří Šlégr se takhle vrátil loni a pomohl Litvínovu k záchraně. Teď se chystá na comeback číslo 2 autor: Eduard Erben
Bývalý hokejista a dnes poslanec Parlamenu České republiky Jiří Šlégr začal znovu trénovat s Litvínovem. V rozhovoru pro Aktuálně.cz nevyloučil, že by ještě letos znovu naskočil do extraligy.

Praha - Litvínov v poslední den přestupového období napsal na svou soupisku Jiřího Šlégra. Současný poslanec Parlamentu České republiky v rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznal, že o návratu do extraligy skutečně přemýšlí.

Zasáhnout by mohl už do bojů v letošním play-off.

"Nemám to vyloženě v plánu, ale vyloučit to nemůžu. Je ale utopie, abych naskočil teď hned. Mám nahoře čtyři kila a za rok bez hokeje mi zeslábly nohy," řekl Šlégr, který s Vervou trénuje už tři týdny.

Jednačtyřicetiletý obránce, olympijský vítěz, mistr světa i majitel Stanley Cupu kariéru ukončil před dvěma lety kvůli chronickým problémům se zády. Loni se ale podobně jako letos v závěru sezony vrátil a pomohl Litvínovu k záchraně extraligy v zápasech play-out.

Letos Verva bojuje o přímý postup do čtvrtfinále a zdá se, že chce být Jiří Šlégr znovu u toho.

Aktuálně.cz: Litvínov vás dopsal na svou soupisku. Znamená to, že budete hrát?
Jiří Šlégr: Nemám to vyloženě v plánu, ale vyloučit to nemůžu. Musím začít pozvolna, zatím nedávám ani celé tréninky. Uvidíme vůbec, co mi dovolí má záda. Robert Kysela (manažer Litvínova) už to tuším někde řekl, budu s týmem trénovat a třeba mu pomůžu na konci sezony, kdyby přišly nějaké zranění.

Jak dlouho už trénujete?
Začal jsem před třemi týdny, ale hned čtvrtý trénink jsem si natáhl nějaké mezižeberní svaly a byl jsem na týden mimo. Teď trénuju každý den.

Co vás k návratu do tréninku vedlo? Chyběl vám hokej hodně?
Jo. To víte, že mi hokej chyběl každý den. Hlavně teď, když se klukům tak daří. Kdyby to tak pokračovalo, třeba bude větší šance, abych si extraligu znovu zahrál. Rozhodně větší, než kdyby to Litvínovu nešlo.

Takže je teď váš cíl se vrátit do extraligy?
Já si teď hlavně přeju, aby kluci hráli co nejdéle. Čím déle budou hrát, tím víc času k tréninku budu mít a mé šance na návrat se zvýší. Jak už jsem ale řekl, nemám to vyloženě v plánu. Když to půjde, budu samozřejmě rád. Ale je třeba si uvědomit, že jsem měl zdravotní komplikace, kvůli kterým jsem skončil.

Jak daleko teď k návratu máte?
Hodně daleko. Určitě teď nemám na to, abych naskočil a hrál. To je fakt utopie. Rok jsem nehrál. Za tu dobu jsem přibral asi čtyři kila a zeslábly mi nohy. Chodím teď proto do posilovny a snažím se dostat kondici zpátky.

Vaše záda drží?
Jak kdy. Záleží na tom, jak se vyspím a asi i na počasí. Každý den je to jinak. Jednou mě to bolí tak, že si nejsem schopný zavázat tkaničky na bruslích, druhý den se zase cítím, že bych mohl z fleku nastoupit a hrát.

Je teda podle vás reálné, že letos hrát budete?
Nevím. Na to bych rád odpověděl, ale teď to prostě nevím. Budu trénovat a uvidíme.

reklama