reklama

Poslední derby doma. Sparťané chystají choreo i pyro

Kotel fanoušků Sparty se dnes naposledy sejde v sektoru za bránou stařičkého stadionu v Holešovicích. Sparta se bude s domovem loučit přátelským derby se Slavii. Kotel fanoušků Sparty se dnes naposledy sejde v sektoru za bránou stařičkého stadionu v Holešovicích. Sparta se bude s domovem loučit přátelským derby se Slavii. autor: Milan Kammermayer
Hokejová Sparta se rozloučí s domácí arénou v Holešovicích městským derby se Slavii. Na zápas je prodáno už nyní přes 4 000 vstupenek a domácí fanoušci chystají i pyrotechniku.

Praha - Jediné letošní derby. A ještě k tomu naposledy, alespoň tedy v Holešovicích. Hokejová Sparta si dnes naposledy před svými fanoušky zahraje ve své staré domácí Tipsport aréně. V přátelském zápase, nebo spíš exhibici, vyzve pražskou Slavii.

Právě tu přitom po pádu z extraligy sparťané vystřídali v moderní O2 areně, kde budou hrát v letošní sezoně všechny zápasy extraligy i Ligy mistrů.

A právě proto bude dnešní zápas tolik pikantní. Především pro fanoušky Sparty, pro které to bude po nečekaném letním stěhování do arény, kde jedenáct let předtím působil jejich největší rival, ta úplně poslední šance rozloučit se se starou arénou. Místem, kde Sparta slavila všechny své historické úspěchy.

Přátelák v televizi, fanoušci připravují pyro

"Prodáno je něco přes čtyři tisíce vstupenek. Věříme, že návštěva přesáhne zhruba pět tisíc diváků," řekl včera Aktuálně.cz o utkání tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek.

Pikantní duel a jediné pražské derby v letošní sezoně začíná v 18:20 a v přímém přenosu jej dokonce odvysílá stanice ČT Sport.

"My to více méně bereme jako přátelské utkání, ale fanoušci něco chystají. Vím o připravovaném choreu a řešíme s nimi také možnost využití vnitřní pyrotechniky," říká Zetek o atmosféře posledního zápasu Sparty na svém domovském stadionu.

Derby bylo vždycky vyhecované

Na zápas se ale už nyní těší i slávisté, kteří na jaře spadli do první ligy, a proto se se Spartou v soutěžních zápasech utkávat nemohou.

"Derby jsou vždycky vyhecovaná a ani tohle nebude jiné. Sparta navíc hraje poslední zápas v Tipsport aréně. Přijde hodně lidí, aby se rozloučili se svou halou,“ těší se na webu Slavie její útočník Tomáš Micka, který pražských derby ve své kariéře zažil nespočet.

"V Holešovicích se hrál každý zápas naplno a tvrdě. Derby byla kořením ligy. Bohužel se v téhle sezoně se Spartou scházet nebudeme, takže si musíme užít tenhle zápas,“ popisuje Micka odvěkou rivalitu mezi Slavií a Spartou.

reklama