reklama

Poslední mohykán. Kolařík pokračuje ve Slavii, chce postup

Obránce Pavel Kolařík ve 42 letech pokračuje v kariéře. Obránce Pavel Kolařík ve 42 letech pokračuje v kariéře. autor: CPA Eduard Erben
Obránce Pavel Kolařík po sestupu zůstal věrný Slavii a ve 42 letech bude pokračovat v kariéře. Jeho cíl je jasný: Dostat Slavii zpět do extraligy.

Praha - Po sestupu Slavie do první ligy se toho  v Edenu hodně změnilo, nejlepší hráči odcházeli za lepším, měnilo se sportovní vedení. Obránce Pavel Kolařík ale zůstal. V říjnu mu bude už 43 let, ale chuť do hokeje má stále velkou. 

"Sestup byl pro mě takový motor. Nechtěl jsem končit kariéru prohrou," říká Kolařík v rozhovoru pro Aktuálně.cz. 

Jeho zkušenosti se teď budou v mladém kádru Slavie vymykat. Ve Slavii působí s dvouletou odmlkou v Bostonu Bruins od roku 1996. Neuvěřitelných 18 sezon. A teď začne další.

"Těším se na ní nejen já, ale všichni v týmu. To léto je takové nezáživné, na novou sezonu se těšíme," říká Kolařík.

Těšíte se i na první ligu? 
Už to trošku přebolelo. Počítáme už s tím, že budeme hrát první ligu. Já doufám, že to zvládneme, budeme mít dobrou sezonu a budeme se v ní pokoušet o postup.

Hodně lidí včetně klíčových hráčů Slavii opustilo, vy jste tady zůstal. Jak vnímáte změny kolem klubu, který má nové trenéry i sportovního manažera?
Ty změny byly velké no. Strašně moc lidí odešlo, přišlo zase mnoho mladých kluků. Sám nevím, co od toho čekat. Je začátek přípravy, na ledě jsme pár dní, vůbec se nedá posoudit, jak to bude vypadat. Uvidíme časem.

Jaký máte pocit z nových trenérů? I na střídačce to loni ve Slavii bylo divoké. 
Doufám, že už to takhle vydrží celý rok. Léto bylo takové klasické, ale na ledě to vypadá dobře.

Do stařičkého Edenu, kde teď Slavia bude hrát prvoligové zápasy, se těšíte?
Hodně! Atmosféra je tady úplně jiná, než jakou jsme měli v tom "outůčku". Tam když přišlo jen pár tisíc lidí, v té obrovské hale se to rozmělnilo a atmosféra se vytrácela. Tady to teď bude jiné. Sem se těším, protože doufám, že fanoušci teď budou konečně zase šestým hráčem Slavie. 

Vám je už 42 let. Bylo těžké se po sestupu motivovat a dál pokračovat v kariéře?
Pro mě to byl takový motor. Vybojovat extraligu zpátky, vrátit se do soutěže. Já jsem nechtěl končit sestupem. Já chci končit vítězně.

Kolik ještě zvládnete sezon?
(směje se) Uvidíme po sezoně, jak vůbec bude tahle vypadat. Jestli nepřijde nějaké zranění, jestli o mě bude zájem.

reklama