reklama

Poslední řemínek dokousán. Richard Král ukončil kariéru

RIchard Král nejvíce proslul jako kapitán Třince RIchard Král nejvíce proslul jako kapitán Třince autor: ČTK
Hokejový útočník Richard Král ukončil ve 44 letech kariéru. Naposledy hrál za polské Jastrzebie.

Praha - S profesionální kariérou se rozloučil další skvělý hokejista z přelomu tisíciletí. Ve 44 letech se rozhodl pověsit hokejku a brusle na hřebík útočník Richard Král.

Urostlý centr, který kromě skvělých akcí proslul také neustálým kousáním řemínku u helmy, skončil ziskem bronzové medaile v polské lize, kde po čtyři poslední roky oblékal dres GKS Jastrzębie.

"Jsem rád, že jsem svou kariéru zakončil vítězství a ziskem bronzu," řekl Král, který s nějvětší pravděpodobností i nadále zůstane u hokeje. Nabídek má prý hned několik.

Pardubický odchovanec získal hned ve své zahřívací sezoně 1988/89 extraligový titul. V průběhu ročníku 1995/96 přestoupil do Třince, kde tamní ambiciózní a ofenzivně laděný tým dovedl ke stříbru a bronzu.

Slezský celek opustil v roce 2005, po kratkých anabázích ve Zlíně a Plzni pomohl k postupu do nejvyšší soutěže Mladé Boleslavi. V roce 2010 odešel do Polska. V české extralize odehrál celkem 937 zápasů, v nichž nastřílel 367 gólů a přidal 533 asistencí.

Král vynikal přehledem ve hře, smyslem pro kombinaci a efektivitou v zakončení. Díky tomu se dvakrát stal nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem extraligy, jednou opanoval pořadí kanonýrů. Je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Přes své ofenzivní kvality se v reprezentaci nikdy výrazněji neprosadil.

reklama