reklama

Potvrzeno: Hadamczika střídá ve Vítkovicích Trličík

Trličík má laťku posazenou vysoko. Dovede i on Vítkovice do finále? Trličík má laťku posazenou vysoko. Dovede i on Vítkovice do finále? autor: Zuzana Hronová
Trličík podepsal v Ostravě smlouvu na dva roky

Ostrava - Novým koučem hokejistů Vítkovic byl dnes potvrzen Mojmír Trličík, který ve funkci střídá Aloise Hadamczika. Jeden ze dvou dosavadních asistentů v Kometě Brně podepsal s vedením českého vicemistra smlouvu na dva roky.

Se šestačtyřicetiletým Trličíkem mužstvo povede Zdeněk Moták.

Bývalý vítkovický útočník se do Ostravy vrací po dvou letech, které strávil na Slovensku v Liptovském Mikuláši a v Brně.

Čtěte také: Potvrzeno: Hokejovou reprezentaci povede opět Hadamczik

Práci hlavního trenéra si ve Vítkovicích provizorně vyzkoušel už na sklonku roku 2007, kdy tým pár utkání koučoval po odvolaném Miroslavu Fryčerovi. Dříve ve Vítkovicích působil rovněž jako asistent.

"Trénovat extraligu doma jsem chtěl vždycky"

"Dlouho jsem nepřemýšlel. V Ostravě jsem doma a trénovat extraligu ve Vítkovicích jsem vždycky chtěl," řekl Trličík po svém dnešním uvedení do funkce. Kvůli ostravskému klubu prý odmítl i jiné nabídky.

Při svém plnohodnotném debutu v roli hlavního kouče si však ve Vítkovicích projde těžkou zkouškou. Tým po úspěšné sezoně a zisku stříbrných medailí čeká přestavba kádru, odchody řady opor.

"Určitě je zavazující přebrat tým v takové situaci. Na druhou stranu to je výzva, poskládat nové mužstvo," uvedl Trličík.

Spoustě hráčů neúspěšného finalisty dobíhají kontrakty a chystají se změnit dres. Na odchodu jsou třeba Vladimír Sičák s Yorickem Treillem, o které stojí Sparta.

Podle neoficiálních informací mají jinam namířeno také Juraj Štefanka, Lukáš Krenželok, Petr Kuboš, Richard Stehlík, Marek Kvapil, Viktor Ujčík a Radim Hruška, hostování končí Pavlu Selingrovi. Změn v obou směrech bude zřejmě daleko více.

"Změn bude hodně, chceme vsadit na mladé"

"Vypadá to, že těch změn bude opravdu hodně, ale říkat nějaká jména je v tuto chvíli předčasné. Vedení klubu čeká řada jednání. Uvidíme, jak se nám podaří kádr doplnit.

Chceme zapracovat i další mladé odchovance a kvůli tomu jsem si zase za asistenta vybral Zdeňka Motáka, který o nich má dokonalý přehled," uvedl Trličík, jenž se mezi extraligové kouče sám etabloval přes dlouholetou práci s mládeží.

Trličík přebírá trenérskou taktovku po Hadamczikovi, který byl v pondělí znovu zvolen trenérem reprezentace. Právě Trličík dělal Hadamczikovi asistenta na zimní olympiádě v Turíně před čtyřmi lety.

reklama