reklama

Potvrzeno. Rusko vyšle na MS do 18 let o rok mladší hokejisty. Spekulace o dopingu nevyvrátili

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: ČTK
Ruská hokejová federace dnes potvrdila, že na nadcházejícím mistrovství světa hráčů do 18 let v americkém Grand Forks nastoupí reprezentační sedmnáctka. Výměnu celého týmu včetně trenéra oznámila den před jeho odletem do USA. Ruská média o tomto chystaném kroku informovala už ve středu, spekuluje se o tom, že důvodem byla hrozba dopingových nálezů u hráčů.

Moskva - Ruská hokejová federace dnes potvrdila, že na nadcházejícím mistrovství světa hráčů do 18 let v americkém Grand Forks nastoupí reprezentační sedmnáctka. Výměnu celého týmu včetně trenéra oznámila den před jeho odletem do USA. Ruská média o tomto chystaném kroku informovala už ve středu, spekuluje se o tom, že důvodem byla hrozba dopingových nálezů u hráčů.

Na šampionát se celou sezonu připravoval tým hráčů narozených v roce 1998 pod vedením trenéra Vitalije Prochorova. Místo něj se turnaje zúčastní mužstvo hráčů o rok mladších, které koučuje Sergej Golubovič.

Ruská federace výměnu kompletního týmu nijak nevysvětlila a komentář neposkytl médiím ani Golubovič. "K týmu a jeho vystoupení se vyjádřím až po turnaji," řekl serveru Sport-Express.

Za neobvyklým krokem podle ruských médií může být obava z dopingového skandálu. Podle serveru AllHockey.ru měla většina hráčů osmnáctky při kontrolním testování v těle meldonium, které je na seznamu dopingových látek WADA od 1. ledna a pozitivní nález na něj měla už řada ruských sportovců včetně tenistky Marie Šarapovové.

Šéf ruského hokeje Vladislav Treťjak však popřel, že by se hráči podrobili interním dopingovým zkouškám. Výměnu celého týmu označil za taktický krok trenérů. "Mladí kluci touží bojovat a chtějí se předvést na šampionátu na vysoké úrovni," řekl legendární brankář agentuře TASS.

Mistrovství světa osmnáctek začne 14. dubna. Rusové, kteří na MS této kategorie vyšli čtyřikrát po sobě bez medaile, se v základní skupině A utkají s USA, Švýcarskem, Švédskem a Lotyšskem.

reklama