reklama

Potvrzeno, Spartu posílí bratislavský gólman Janus

Jaroslav Janus Jaroslav Janus autor: TASR - Michal Svítok
Hokejová Sparta před uzávěrkou přestupů ulovila posilu do brankoviště. Filipa Novotného doplní Jaroslav Janus.

Praha - Pouhý den před koncem přestupního období sehnala hokejová Sparta brankářský záskok za dlouhodobě zraněného Rastislava Staňu. Ze Slovanu Bratislava přichází Staňův krajan Jaroslav Janus.

„Reagujeme tímto na onemocnění Rasti Stani, který je bohužel na marodce do konce této sezony,“ uvedl na oficiálním webu sportovní manažer Patrik Martinec,  „Rasťa tvořil jako zkušený brankář trojici s našimi talentovanými gólmany Novotným a Lukášem. Nyní přichází Jaro Janus, abychom měli před vrcholem sezony kompletní složení tří brankářů."

„Jsem velmi nadšený, že o mě Sparta projevila zájem a vše se podařilo dotáhnout k úspěšné dohodě,“ tvrdí sám Janus. „Pro mě bude čest chytat za takový klub a cítím velkou motivaci a výzvu pomoci Spartě k úspěchu v dobře rozjeté sezoně.“

V zámoří chytal jen na farmě

Pětadvacetiletý Janus začínal kariéru v Prešově, odkud se přesunul ještě v mládežnickém věku právě do Slovanu. Z něj si jako junior odskočil do zámoří, kde jej po úspěšném MS juniorů v roce 2009 draftovala Tampa.

Za první tým Lightning si ovšem nikdy nezahrál a po 38 zápasech na farmě se vrátil do Slovanu, kde působil od sezony 2012-13 až doposud. Poslední dva roky byl členem slovenské reprezentace a zachytal se i na obou světových šampionátech.

V této sezoně odchytal za Slovan 25 zápasů, v nichž měl průměr 3,01 branky na zápas a úspěšnost 89,1 procent. Extraligu si zahraje vůbec poprvé.

reklama