reklama

Pouzar se po 30 letech sešel s Gretzkym. A zval ho do Čech

Jaroslav Pouzar na exhibici Motoru ČB Jaroslav Pouzar na exhibici Motoru ČB autor: ČTK
Bývalý reprezentační hokejový útočník Jaroslav Pouzar se po třiceti letech sešel se spoluhráči z Edmontonu

České Budějovice - Bývalý reprezentační hokejový útočník Jaroslav Pouzar se po třiceti letech sešel se spoluhráči z Edmontonu, s nimiž v 80. letech třikrát vyhrál Stanley Cup.

Českobudějovický odchovanec strávil v Kanadě na akci, kterou uspořádali Oilers, tři dny a prohlásil, že to byly tři dny, na které on ani jeho rodina jen tak nezapomenou. Poprvé od chvíle, kdy odešel z NHL, se za mořem osobně opět potkal s nejlepším hokejistou všech dob Waynem Gretzkym.

Přijedou Gretzky s Kurrim do Čech?

Pouzar ČTK řekl, že kanadskou hvězdu a další bývalé spoluhráče pozval do Čech. "Říkal jsem mu: Wayne, nechtěl by ses přijet podívat k nám? A on mi odpověděl, že to není špatný nápad. Já vím, že má nabitý program, ale snad by si čas na to našel," řekl Pouzar.

Dodal, že s podobnou nabídkou oslovil další bývalé spoluhráče z Edmontonu, třeba Jariho Kurriho. Pouzar by je rád přivítal ve svém českobudějovickém hokejovém centru a uspořádal například autogramiádu těchto osobností.

Pokud by do Česka skutečně Gretzky a další hráči dorazili, určitě by si s sebou nebrali hokejové propriety. "Na led oni skoro nechodí. Hlavně Wayne ne. Ten se od doby, kdy skončil ve Phoenixu, od hokeje vlastně úplně odstřihl. Věnuje se charitativním aktivitám," řekl Pouzar.

Spoluhráčům rostou břicha

Paradoxně přesto právě Gretzky si jako jeden z mála hokejistů Oilers z 80. let udržuje štíhlou postavu. "Zato některým klukům už trochu narostlo bříško," smál se Pouzar. Do této kategorie kromě Gretzkého však podle něj nepatří další legendární útočník Oilers Mark Messier. "Ten zůstal pořád hubený a šlachovitý," řekl dvojnásobný mistr světa.

Slzy měl na krajíčku

Pouzar v Edmontonu během tří dnů zažil řadu věcí. Mimo jiné viděl moderně zařízené interiéry haly Oilers nebo navštívil utkání NHL s Calgary Flames. Ale nejvíc na něj zapůsobila akce, kdy se s bývalými kolegy z mužstva představili v civilu na ledové ploše. "Přišlo kvůli nám 16.000 lidí. To je na české poměry něco nepředstavitelného," uvedl.

Dodal, že každý hráč o sobě do mikrofonu něco řekl, zavzpomínal na Oilers nebo na vítězství ve Stanley Cupu. "Já jsem poděkoval klukům za to, jak mě tenkrát přijali a chovali se ke mně perfektně. Pak jsem ještě dodal, že jsem se v Edmontonu cítil jako doma, lidi nato začali tleskat a já měl slzy na krajíčku," řekl.

reklama