reklama

Povede Lva kanadská hokejová legenda Doug Gilmour?

Doug Gilmour má v NHL odehráno bezmála 1500 zápasů, bude své zkušenosti předávat v příští sezoně pražským Lvům? Doug Gilmour má v NHL odehráno bezmála 1500 zápasů, bude své zkušenosti předávat v příští sezoně pražským Lvům? autor: ČTK
Hokejisty Lva Praha by v příští sezoně mohl trénovat bývalý vynikají kanadský útočník Doug Gilmour.

New York - Hokejisty Lva Praha by v příští sezoně mohl trénovat bývalý vynikají kanadský útočník Doug Gilmour. Podle agenta Darryla Wolského je vítěz Stanleyova poháru s Calgary z roku 1989 v kontaktu s vedením účastníka Kontinentální ligy. Lev hledá náhradu za Kariho Jalonena, který má v létě převzít finskou reprezentaci.

Padesátiletý Gilmour doposud působil jako generální manažer týmu Kingston Frontenacs v kanadské juniorské soutěži OHL. Člen Síně slávy NHL odehrál v zámořské soutěži včetně play off přes 1600 zápasů, mnoho trenérských zkušeností ale nemá. Necelé tři sezony vedl Kingston, předtím byl krátce asistentem trenéra v týmu Toronto Marlies v nižší lize AHL.

Lev momentálně úspěšněj bojuje v play off KHL, ve finále Západní konference vede nad Jaroslavlí 3:0 na zápasy a dnes si může zajistit postup do série o Gagarinův pohár. Sportovní ředitel klubu Rašid Chabibulin v minulých dnech naznačil, že i přes Jalonenův plánovaný odchod k finské reprezentaci by Lev s úspěšným trenérem rád spolupracoval i nadále.

reklama